Zavrieť

Porady

Bakalárska práca

Chcem Vás poprosiť o radu, či pri písaní bakalárskej práce, môžem používať literatúru z roku 2000, alebo to musí byť súčasna literatúra, to znamená najnovšia, alebo aká je tam tolerancia rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    phesant je offline (nepripojený) phesant

    phesant
    Ahoj!
    Neviem o tom, že by bolo nejaké časové ohraničenie pre literatúru ktorú môžeš použiť pri písaní BP.
    Ja som písal bakalárku pred 3 rokmi a čerpal som aj zo staršej aj z novej. A nová bola naozaj nová, keďže ju písal doktorand len predchádzajúci rok.
    Záleží aj od témy, ktorú spracúvaš. Odporúča sa čerpať z novšej literatúry, ale tiež neviem o tom, žeby bolo stanovené max. aké staré môžu byť zdroje. Poraď sa s konzultantom.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Podla mna mozes cerpat aj z Marca Aurelia. Dolezite je, aby si detailne uviedol zdroj a aby si vedel, co tym citatom chces povedat.

    Ved ty s tymi zdrojmi nemusis len suhlasit, mozes im aj oponovat.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Marieta1 Pozri príspevok
    No vraj nemoze byt literatura starsia ako 5 rokov....neviem ci je to pravda...
    Prosim ta to na akej skole studujes? Studujes na Slovensku?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Inak pre vsetkych, ktori pisu taketo prace odprucam knihu, ktoru napisal Umberto Eco: "Jak napsat diplomovou praci". Je to uz tak astarsi aklasika, ale v podstate skoro vsetko stale plati.

    fcelicka je offline (nepripojený) fcelicka

    fcelicka
    vsetko zavisi od temy kt. pises ale nikde nie je uvedene ohranicenie veku literatury..a myslim ze rok 2000 nie je tak vela..

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ako už napísali viacerí. Všetko záleží od zadania BP. Ak predsa píšeš napr. Vzťahy Ruska a USA v čase studenej vojny, tak musíš použiť staršiu literatúru, archív časopisov. Ale ak robíš napr. Analýzu súčasneho postavenie samosprávy v systéme verejnej správy, tak literatúra z roku 2000 Ti bude nanič.
    U nás tiež platilo, že literatúra nemala byť staršia ako 5 rokov. Mne napríklad konzultant neschválil žiadnu knihu staršiu ako 5 rokov a ani v zozneme som nesmela mať žiaden časopis starší ako 3 roky.
    Myslím si, že literatúru si vyhľadaj všetku možnú (majú to radi) a konzultant Ti povie, ktoré knihy áno a ktoré nie. Lebo nie zo všetkých, ktoré máš uvedené v obsahu aj cituješ. Niektoré Ti slúžia na lepšie poznanie problému, pochopenie súvislostí a tie obvykle môžu byť aj staršie.

    marber je offline (nepripojený) marber

    marber
    Nemá niekto skúsenosť s témou diplomovej práce "Vyučovanie SJ v nárečovom prostredí." Mám o ňu záujem,no počula som,že je k tomu málo literatúry.Neviem či je to pravda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.