Zavrieť

Porady

Aky druh zmluvy uzavriet medzi SZCO a dochodcom ?

Zaujmalo by ma akú zmluvu mam uzavriet ako SZCO s dochodcom , ked mi pomaha pri mojej cinnosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    určite podľa ZP, napr.
    1/ PZ
    2/ DoVP
    3/ DOPČ
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hooky to mi je jasne predpoklad, je ze za rok to nebude viacej 1500€ , mna by skor zaujmalo ci je podla ZP zmluva kde netreba platit popredu odvody kedze je to osoba poistena? Ď.
    kn-alka nie, neexisuje - odvody sa platia vždy
    hooky aj ked je to dochodca a na konci zdanovacieho obdobia nebude musiet ani podat DP
    kn-alka pýtal si sa na odvody, nie na daň :P

    Ak je starobným dôchodcom, nemôže si uplatňovať nezd.časť, takže mu musíš strhávať daň.
    Ak počas roka nezarobí viac ako cca 1900 €, na konci roka podá DP a daň mu bude vrátená.
    hooky Stale sa pytam na Zmluvu aku zmluvu mam uzavriet , kedze po dnesnom zistovani na soc.ialke starobný dochodca , ktorý ma pribuzensky pomer s SZCO vykona pre neho jednorazovu výpomoc , potrebuje aku zmluvu?
    a je to treba aj nahlasit na socialke , alebo nie? kedze je tam pribuzensky vztah ( ale to je skor asi otazka na inšpektorát prace mi povedali na soc.)

    aby som dal prikl. Matka pomaha pri praci SZCO jednorazovo ju vyplati , aku zmluvu ma uzavriet ? Treba to ohlasit na Soc. alebo nie ?
    kn-alka sám nevieš, čo chceš, už ti Mila odpovedala: 1. pracovná zmluva, 2. dohoda o vykonaní práce, 3. dohoda o pracovnej činnosti

    je jedno, či je to tvoja mama, otec, milenka alebo suseda - platí zákonník práce!!!

    Ak bude vypomáhať zadarmo:
    http://www.podnikajme.com/rady-odbor...ov-v-podnikani
    hooky konecne perfektna a zrozumitelna odpoved , akurat mi este nie je jasne ci ju treba nahlasovat na Soc . alebo nie kedze na soc mi povedali ze k tomu sa skor vyjadri insp. prace a to som nesthol zistil kedze maju kratku pracovnu dobu ale aj tak dakujem za snahu pomoc
    kn-alka ak ide o vypomáhanie zadarmo nikam nič nenahlasuješ

    a k tomu tvojmu "konečne" - keďže si v otázke nezadal túto podstatnú informáciu, že sa jedná o mamu - odpovede si sa nedočkal
      zbaliť

    Aky druh zmluvy uzavriet medzi SZCO a dochodcom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.