Zavrieť

Porady

príjemca 2% daní

dobrý večer

chcela by som poprosit o nasledovnú radu :
sme materské centrum. žiadne príjmy nie su zdanitelne.
chceli by sme byt príjemcom 2 % z daní. čo treba urobit??????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    dadia1 Pozri príspevok
    dobrý večer

    chcela by som poprosit o nasledovnú radu :
    sme materské centrum. žiadne príjmy nie su zdanitelne.
    chceli by sme byt príjemcom 2 % z daní. čo treba urobit??????
    Ale poradím ti ako by sa to dalo urobiť, asi by som požiadala nejaké občianske zdruzenie, či by mohli vaši darcovia darovat 2% na ich účet, a potom vám to môžu dať ako penazny dar...to je jedine riešenie

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    dobre by bolo keby vám vasi darcovia 2 % urobili kopiu DP, stačí ta čast kde sa vyplnuju udaje o príjemcovi penazí aby ste vedeli vydokladovať ktore peniaze patra vam

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    dakujem všetkým za rady. takze na tento rok sme to nestihli, ale k budúcemu roku uz budeme pripravení.
    prajem pekný den

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    dracica Pozri príspevok
    Ale poradím ti ako by sa to dalo urobiť, asi by som požiadala nejaké občianske zdruzenie, či by mohli vaši darcovia darovat 2% na ich účet, a potom vám to môžu dať ako penazny dar...to je jedine riešenie

    ale ony sa zavazujú, ze tie vyzbierané 2 % musia preinvestovat do konca roka. a ako zdokladuju, ze ich preinvestovali, ked ich niekomu daruju?????

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Co sa tyka buduceho roka, dajte si pozor ci ste nevypadli hlavnou cinnostou z ucelu pouzitia. Moznosti pouzitia 2% sa totiz menili a vypadlo odtial napriklad vzdelavanie, ostali iba styri ucely.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    dadia1 Pozri príspevok
    ale ony sa zavazujú, ze tie vyzbierané 2 % musia preinvestovat do konca roka. a ako zdokladuju, ze ich preinvestovali, ked ich niekomu daruju?????

    veď ich použijú na verejnoprospesný účeľ to materské centrum by malo vypracovať nejaký projekt na čo sa tie peniaze použijú da sa to len nikto o tom nevie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.