Zavrieť

Porady

platenie výživného

ako sa skončí platenie výživného určeného súdom, stačí ak oznámi matka dieťaťa, že dovŕšil vek dospelosti a ukončil štúdium a nastúpil do zamestnania alebo potrebujem súdne rozhodnutie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ak je ženská normálna a bývalí partneri dokážu rozumne komunikovať je to možné aj bez súdu. Ja som to spravila rovnako - oznámila som mzdovej účtovníčke, že vyživovacia povinnosť skončila a bolo vybavené. Neriešili sme nič ani jedna strana. Verím, že to ocenil aj chlap - hlavne že mu v kešeni prestalo odbúdať.
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    V prípade ak je povinný rodič zaviazaný platiť výživné súdnym rozhodnutím, je potrebné aj súdnym rozhodnutím rozhodnúť o jeho zrušení. Ak bolo výživné platené dobrovoľne (bez deklarácie súdom), je možné sa na jeho zrušení dohodnúť s oprávnenou osobou, alebo ho prestať platiť aj svojvoľne ak je tu nato zákonný dôvod (schopnosť dieťaťa sa už samo živiť).

    Ak však povinný rodič prestane platiť svojvoľne a dieťa s tým nesúhlasí, tj. nedohodli sa, môže dieťa o výživné požiadať súdne.

    platenie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.