Zavrieť

Porady

Novinovy stanok

ZDravim,vie mi niekto odpoveda na par otazok ohladne podnikania s novinovym stankom?Chcem sa spytat,ked si chcem zalozit zivnost na novinovy stanok,preplatia mi z prisevku aj ten novinovy stanok?Ako to je s elektrikou a najomnym v tom stanku,su nejake prispevky aj na to,pripominam ,ze som ZTP.Niekde som ciatal ze ked som zto mam pravo na vysoke percento uhrady tychto nakladov.Dalej sa chcem opytat ako je to s trzbou?Ake by som musel mat denne trzby v stanku,kebyze chcem zarobit aspon minimalnu mzdu?Kolko % napriklad mam z predaja cigariet,alebo novina kolko napriklad z tabaku?Myslim kolko mam penazi z 1 predaneho noveho casu pre priklad?Oplati sa to vobec?Dakujem za kazdu odpoved
Zuzanka_ba mám len komentár, že ak sa nevyznáš v obratoch, tržbách, maržiach, práci s hotovosťou, reg. pokladňou, plus uzávierky inventúry a neviem čo ešte, účtovníctvo! /a aj kebyže si ideš najať predavačku, treba po nej veci prevziať a skontrolovať/ ...asi nie je dobré len tak sa do toho pustiť. o pomeroch v tomto biznise nemám informácie.
a ten príspevok myslíš od úradu práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191

    max sumy sú od 2 714,10 do 4 342,56 podľa regiónu
    podmienky sú kruté - že nepretržite podnikať tri roky.. fúha

    info na porade: http://www.porada.sk/t14034-novinovy...ezabudnut.html

    doplnenie: teraz pozerám, že som odpovedala aj na prvú otázku, je to fakt náhoda a nie úmysel tento príspevok je dostupný len pre nezamestnaných v evidencii.
    Naposledy upravil Zuzanka_ba : 06.08.14 at 21:58

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Trafiky vždy vynášali, netreba mať obavy. Dôležité je miesto postavenia stánku, kde je pohyb ľudí. Už teraz sa môžeš popýtať u distribútorov, vydavateľstiev koľko by si mal z kusa. Záleží veľa na sortimente, vychytáš po čom je najväčší dopyt. O to viac predáš. Zarobíš oveľa viac ako iba min. mzdu. Nemusíš mať obavy. Najlepšie niekoho pribrať z rodiny, nie cudziu silu. Ak nemáš, môžeš.
    V prípade požiadavky na soc. zariadenie si urobíš zmluvu za využívanie toaliet v blízkosti stánku v nejakom podniku, tam je myslím nejaká podmienka na vzdialenosť v metroch. To sa väčšinou dá zvládnuť a aby si mal odkiaľ pritiahnuť elektrinu.
    Ostatné sa naučíš, plus účtovníčka. Potom aj sám.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Je tu viac tém, daj si do vyhľadávača - novinový stánok.
    http://www.porada.sk/t93434-novinovy...sortiment.html
    cilko222 ako to je s tymi casopismi a novinami,cigaretami?distributor mi ich kazde rano dovezie a ja za ne platim dopredu,alebo mi ich doda zadarmo a ked predam mam z toho percento,co s nepredanymi novinami?
    korela Máš telefón? Alebo im zamailuj, aké sú podmienky pri dodávaní. Nechci tu podrobné detaily.
    A nepredanými do remitendy. Spočítaš, zviažeš, odovzdáš.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.