Zavrieť

Porady

Sudny spor so susedom

Dobry den,
poprosila by som o radu. So susedom mam uz niekolko rokov sudny spor ohladom hranici pozemkov. Nakolko to este bude zrejme na dlho, tak som sa rozhodla pozemok radsej predat. Ako sa potupuje v takomto pripade? Mozem pozemok predat s tym, ze kupujuci bude oboznameny so stavom pozemku a tym padom sudny spor zanika? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankakle je offline (nepripojený) jankakle

    jankakle
    Jednoznacne to daj na sud ty, ziadaj urcenie hranice pozemku (pravnik ti to presne spise), prizvi si geodeta, nech to vymeria a zakresli do geometrickeho planu, sud je povinny rozhodnut a urcit hranice pozemku. Najlepsie ak dolozis pisomne vsetku predchadzajucu korespondenciu medzi tebou a susedom, najma snahu o dohodu a mimosudne riesenie. Ak sud nekona, mozes sa stazovat za prietahy. Ak si vlastnikom pozemku ako zahrady, odporucila by som ti to dat na sud, potom pozemok previest na stavebny a tak ho predat, urcite ta ten sud nebude stat tolko, ako bude rozdiel ceny medzi stavebnym pozemkom a zahradou.

    magnezko je offline (nepripojený) magnezko

    magnezko
    Problem bol v tom ze ja som chcela stavat RD a susedovi sa to nepacilo, tak si hladal nejaky dovod ako tomu zabranit a nasiel si. Plot je postaveny nakrivo a ja mam kusok jeho pozemku a on kusok mojho a dohoda s nim nemozna. On to dal na sud ze je nejasna hranica pozemkov a tym padom sa mi pozastavilo stavebne konanie a je to tak uz par rokov a sudy sa len natahuju. Ten pozemok by som predala len ako na zahradu.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    magnezko Pozri príspevok
    Problem bol v tom ze ja som chcela stavat RD a susedovi sa to nepacilo, tak si hladal nejaky dovod ako tomu zabranit a nasiel si. Plot je postaveny nakrivo a ja mam kusok jeho pozemku a on kusok mojho a dohoda s nim nemozna. On to dal na sud ze je nejasna hranica pozemkov a tym padom sa mi pozastavilo stavebne konanie a je to tak uz par rokov a sudy sa len natahuju. Ten pozemok by som predala len ako na zahradu.
    A kto podal žalobu? Sused? A čo napadol? V čom je spor? Nebolo rozumnejšie dať si to zamerať a upresniť hranicu a prerobiť plot?

    magnezko je offline (nepripojený) magnezko

    magnezko
    Zalobu podal sused, spochybnil tu hranicu pozemkov, bol prizvany geodet a aj to spochybnil, dohoda so susedom neni mozna, uz aj to som skusala, aj mimosudnu dohodu, ale nikam som sa nepohla.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    magnezko Pozri príspevok
    Zalobu podal sused, spochybnil tu hranicu pozemkov, bol prizvany geodet a aj to spochybnil, dohoda so susedom neni mozna, uz aj to som skusala, aj mimosudnu dohodu, ale nikam som sa nepohla.
    Ako mohol spochybniť geodéta. Ten má predsa povolenie vymeriavať pozemky a nik nemá právo meniť jeho rozhodnutie, jedine iný geodét, ak by dokázal, že ten prvý spravil chybu.
    No ja by som osobne tam nestavala, nakoľko mať hneď problémy so susedom - to je utrpenie na celý život

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.