Zavrieť

Porady

Hlasenie

Dobrý den,
prosím Vás, prvýkrát robím Hlásenie za zamestnancov a mam takúto otázočku. Pri RZD, ktoré som urobila zamestnancom mi vysli preplatky na dani a aj zamestnanecké prémie. Zamestnanci ale chcú, aby im tieto peniazky poukázal danový úrad priamo na ich súkromné účty. /Po predchádzajúcich skúsenostiach/ Ako to ale urobim v hlaseni? kde sa to uvádza? alebo formou listu danovému úradu uvediem zoznam zamestnancov s výškou preplatkov a ZP aj s číslami účtov? To je mi ale nejaké cudné...
vie mi prosím niekto poradit???
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Do hlásenia dávaš údaje z prehľadov za jednotlivé Q.2010. Preplatky na dani ako aj zamestnaneckú prémiu budú mať vyplatené od zamestnávateľa. V Hlásení však budú figurovať až za rok 2011 , ktoré podáš v roku 2012 .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zamestnanci by od DÚ dostali peniažky, keby si boli podali sami daňové priznanie. A dostali by ich najskôr cca 10.5.11.

    ROLETA je offline (nepripojený) ROLETA

    ROLETA
    Minulý rok im to robila iná pani účtovníčka a cez pásku im toto neslo. vsetkým zamestnancom vyplatil peniaze danový úrad, len neviem ako to urobila.
    Hlásenia som si načítala, to mi sedí.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ROLETA Pozri príspevok
    Minulý rok im to robila iná pani účtovníčka a cez pásku im toto neslo. vsetkým zamestnancom vyplatil peniaze danový úrad, len neviem ako to urobila.
    Hlásenia som si načítala, to mi sedí.

    Pravdepodobne pekne poprosili pani účtovníčku o výrobu ich vlastného DP a ona im vyhovela , alebo im len vystavila potvrdenie o príjme a snažili sa sami .

    Už sme

    ROLETA je offline (nepripojený) ROLETA

    ROLETA
    práveze preto tomu nejak nerozumiem, lebo vsetci zamestnanci majú podpísané žiadosti o vykonanie RZD a pani účtovníčka by si to určite fakturovala kedze si účtuje aj cestu na DÚ samostatne. a mam tu aj od nej vytlačené RZD pre každeho. :-((( vôbec neviem ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.