Zavrieť

Porady

Nezdanitelna ciastka na danovnika

Nezdanitelna ciastka na danovnika bola v sume 316,94 eura...na paske mam vzdy sumu iba 311,94 eura..ktoru mam v paske pod nazvom uprava zakladu dane..na mzdovom mi pracovnicka povedala ze tato polozka nieje ta nezdanitelna ciastka a ze mi tam chýba 5eur vzdy preto ze mam DSS.ku na ktoru mi zamestnavatel prispieva práve tými 5 e...je to tak? musim mat na paske nezdanitelnu ciastku na danovnika tych 316,94eura alebo nemusim...?znama uctovnicka mi ovedala ze by to tam malo byt vzdy..a práve v tej sume kedze to je je suma ktora sa zdanit nesmie!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mzr to som je tvrdila aj ja...ona sa stale pustala do mna ze to na paske mat nemusim a ze to je prave ovplyvnene tou DSS...
    Tweety Ak ju uplatňuješ , tak na páske musí byť. Jej tvrdenie neobstojí.
    mzr A kam by som sa mala obratit aby to bolo tak ako to ma byt?ak mozem este jedna otazka...tyzden dozadu nam dali podpisat papier kde bolo v podstate napisane ze nam budu znizovat platy,nakolko pracujem v obchode kde som platena z trzieb...nic sme nepodpisali lebo by sme sli proti sebe...a dnes mi pani povedala ze nemusime ani nic podpisat aj tak nam to znizia! je toto vobec mozne?
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Účtovníčka má zrejme starú verziu mzdového SW. Príspevok zamestnávateľa na DSS je nepenazny príjem, o ktorý sa zvyšuje základ dane

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nezdaniteľná časť základ dane je VŽDY 316,94 € - nekráti sa
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mzr preco to nemam na paske ...alebo teda mam ale v sume 311,94...dokonca v niektorzch mesiacoch to bolo len nieco cez 280eur?
    veronikasad Niektoré mzdové SW vykazujú mesačnú NCZD len do výšky základu dane.
    veronikasad Nemala si nejaké príspevky zo sociálneho fondu?
    mzr nie neviem o nicom
    veronikasad Základ dane (hrubá mzda po odpočítaní poistného) bola v tom mesiaci 280€?
    mzr prepac nerozumiem...na paske mam cena prace-mzda to je hruba mzda?
      zbaliť

    Nezdanitelna ciastka na danovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.