Zavrieť

Porady

Čo k spusteniu chodu kancelarie?

Ahojte, potrebujem info ohladom dokladov, ktore by sa v kancelarii mali nachadzat (okrem zivnosti, mandatnych zmluv...)
Ci potrebujem k malej pokladnicke na bezne vydavky (suvisiace s chodom kancelarie) nejaku učtovnu knihu alebo mi staci nejaky neoficialny zositok?
Ci ak so sama jediny zamestnanec v ramci firmy potrebujem knihu dochadzky?
Musim mat k dispizicii inveturny supis hmotneho majetku ci ako sa to vola?
Ake vselijake ine doklady ci potvrdenia musi podla zakonov mat kancelária? a nejake uzitocne linky k tejto teme?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    čo v tej kancelárii vykonávaš akú činnosť? Je to účtovnícka kancelária,,čí,,

    IVETA N

    IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

    IVETA N
    využívaš ju iba na ,,papierovačky,, súvislosti s podnikaním iná sekcia je predajňa ja mám kanceláriu na účtovanie v nej mám všetky dohody s klientami, zmluvy s dodávateľmi, kópie všetkych mojích dokladov na prevádzkovanie činnosti,nájomnú zmluvu zamozrejme v prvom rade som ju nahlásila na živnostenskom ako moju prevádzku.Niekto tam má aj vyvesené všetky certifikáty, osvedčenia ....
    IVETA N

    Tanaita je offline (nepripojený) Tanaita

    Tanaita
    Súhlas Ivetka.. Nám robí účtovníctvo externá firma, ale aby som v tom nemala čoskoro chaos, kúpila som si knihu došlých a odoslaných faktúr - pre moju evidenciu. A keďže netuším či tie ďalšie veci musia byť oficiálne kúpila som si len malý zošitok na dochádzku a tiež k pokladničke na bežné výdaje + príjm. a výdav. doklady keby niečo. A šialený pracovný kalendár .. a čo chýba - ukáže čas nie kontrola nejaka... dúfam
    a co je potrebne, ak mame sro-cku s dvoma vlastnikmi a zaroven zamestnancami? uct.program mame normalne na PC, treba nam nejake uctovne knihy aj v papierovej forme? alebo ako citam knihu dochadzky :O zmluvky a doklady tu mame, je este nieco specificke na co nezabudnut?

    Baty je offline (nepripojený) Baty

    Baty
    nechcem zakladat dalsiu temu, mam otazku ohladom kancelárie. Mám v predmete podnikania sprostredkovatelsku činnost a vedenie učtovnictva..... na hygiene mi povedali ze nič nepotrebujem. Právničkaa ze momentálne netreba nájomnu zmluvu, ze stači suhlas majitelov domu s vykonavaním mojej činnnosti v určenom priestore - izbe. Stačí súhlas ???
    dikesss

    Čo k spusteniu chodu kancelarie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.