Zavrieť

Porady

Ako formulovať v dohode o zriadení vecného bremena čo vlastním?

Bývam v dvore kde sú 2 domy. Bývam pri prístupovej ceste, potom je dom suseda a za ním je jedna záhrada susedova a jedna moja, vstup do oboch záhrad je z dvora suseda. Pozemok pri mojom dome patrí mne, pozemok pri susedovom dome susedovi. Ak chcem zriadiť vecné bremeno prechodu-aby som sa dostala cez susedov dvor do záhrady, stačí ak napíšem že vlastním ten pozemok a dom pri prístupovej ceste a žiadam vecné bremeno cez susedov pozemok alebo musím písať že vlastním aj záhradu?, Lepšie je pre mňa keby sa bremeno viazalo len k tomu domu. len neviem či na katastri nebude prekážať. Neviem teda že ak pôjde o dohodu, či bude riešiť kataster aj to, že načo to potrebujem, alebo bude stačiť že ide o susediace pozemky a nebude skúmať že kam budem chcieť cez jeho pozemok chodiť?
Naposledy upravil Mária27 : 10.03.15 at 21:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kataster nerieši to, na čom sa dohodnete. Ak ti sused dá súhlas na prechod cez jeho pozemok, kataster neskúma prečo, za čo a na čo ti ten súhlas dáva.

    V zmluve môžeš napísať, že na parcele č. .... (tu uvedieš susedovu parcelu) sa zriaďuje vecné bremeno prechodu a prejazdu pre vlastníka parcely č. .... (a tu uvedieš svoje parcely, ktoré len chceš - môžeš všetky, na ktoré sa bude chodiť cez susedovu parcelu). Dobré je uviesť všetky - čo ak niektorú predáš inému vlastníkovi - tak aby mal on právo prechodu na svoj pozemok.

    Ako formulovať v dohode o zriadení vecného bremena čo vlastním?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.