Zavrieť

Porady

Omega a nákup kartou z BÚ

Prosím o radu, začínam s OMEGOU a neviem ako zaúčtovať správne úhradu PHM kartou z bankového účtu. V evidencii účtovných dokladov, bankový výdaj vzor .....ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja to robím tak že mám samostatnú analytiku na účte 379xxx s názvom záväzky visa karta. Z bankového účtu úhradu kartou zaúčtujem ako 379xxx s tým že je to platba visa a potom na základe bločku, ktorý mi ten kto kartou platil dá, zaúčtujem daňový doklad o nákupe cez interné doklady do nákladov. Takto mám aj prehľad na účte 379xxx z ktorých platieb kartou mi chýba daňový doklad a pokiaľ ho nemám, nemám platbu ani v daňových nákladoch a DPH. Ak sa stane že mi blok nedodajú alebo stratia, viem že tieto platba musím dať do nedaňových nákladov.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    veget
    Prosím o radu, začínam s OMEGOU a neviem ako zaúčtovať správne úhradu PHM kartou z bankového účtu. V evidencii účtovných dokladov, bankový výdaj vzor .....ďakujem.
    V Omege nemáš vytvorený v základných vzoroch vzor pre platbu kartou. Môžeš si ho vytvoriť sama, alebo vo vzore nechaj prázdny štvorček a zaúčtuj ako to potrebuješ bez predkontácie. Ja účtujem výbery kartou na účet
    261AE /analytika podľa jednotlivých kárt/ a potom cez ID zúčtovanie podľa jednotlivých daňových dokladov.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Skúste sa inšpirovať:
    1070.
    Používanie platobnej karty k bežnému účtu
    *****Firma začala od mája používať k bežnému účtu platobnú kartu. Nákup PHL, materiálu a pod. hradí prostredníctvom karty.
    Ako zaúčtovať ak:
    **1. účtovníčka má najprv k dispozícii od zamestnanca bloček z registračky uhradený kartou,
    **2. na konci mesiaca bankový výpis?
    Ako je to s účtovaním platobných kariet na podsúvahových účtoch, keďže platobné karty by mali byť prísne zúčtovateľné tlačivá?




    Na účte 261 - Peniaze na ceste sa účtuje prevod peňazí v hotovosti medzi pokladnicou a bankovými účtami, medzi bankovými účtami navzájom a medzi bankovými úvermi a bankovými účtami. Účtujú sa tu tiež šeky pri ich odovzdaní banke na inkaso, platby uskutočňované platobnými kartami.
    Bloček z registračnej pokladnice predstavuje faktúru (aj keď obdrží firma zúčtovaciu faktúru - nie je to faktúra na účely DPH, čo je tam i uvedené) na účely DPH.
    Tento bloček PHL sa zaúčtuje na stranu MD do nákladov, na sklad - tak, ako sa bežne účtuje PHL, keď sa kupuje v hotovosti a na stranu D účtu 261. Pri odpísaní peňažných prostriedkov z účtu bude firma účtovať:****MD 261 / D 221.

    Ja osobne zastávam názor, že platobné karty nie je potrebné evidovať na podsúvahových účtoch.

    Ing. Jana Mederová (IX/2005)

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Hm zaujimave .... A ked mi ten kto platil kartou nedoda blocek, ostane mi to visiet na peniazoch na ceste ? Alebo potom budem studovat co je vyber a skutocne peniaze na ceste a co musim preuctovat do nedanovych nakladov ?

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    victoria
    Hm zaujimave .... A ked mi ten kto platil kartou nedoda blocek, ostane mi to visiet na peniazoch na ceste ? Alebo potom budem studovat co je vyber a skutocne peniaze na ceste a co musim preuctovat do nedanovych nakladov ?
    Urobíš si analytiku účtu 261

    Omega a nákup kartou z BÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.