Zavrieť

Porady

Horúci vypínač

Dobrý deň,
dnes som si všimla, že vypínač svetla v jednej izbe začne byť po určitom čase po zapnutí horúci, pričom na ostatných sa to nedeje. Viete mi poradiť, čo to môže spôsobovať a či to nie je nebezpečné? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je tam buď vysoké prúdové zaťaženie (silná žiarovka) alebo veľký prechodový odpor (nedostatočný kontakt, povolené skrutky pri vodičoch). Odporúčam (pretože je to aj v dosahu detí) dotiahnutie skrutiek na vodičoch, pokiaľ by to pretrvávalo výmenu vypínača.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mali sme raz v robote skusky z bezpecnosti prace. Dostala som otazku, co by som robila, keby praskla ziarovka a zostala rozbita v objimke. Nenapadlo ma nic lepsie, ako ze by som zavolala mojho muza, ten je elektrikar a ten by si s tym poradil. Dostala som z odpovede jednotku, skusajuci povedal, ze do poskodenych elektrickych zariadeni nema pchat ruky laik. Preto som v predchadzajucej reakcii radila zavolat elektrikara.
    durisovad Pozri príspevok
    Mali sme raz v robote skusky z bezpecnosti prace. Dostala som otazku, co by som robila, keby praskla ziarovka a zostala rozbita v objimke. Nenapadlo ma nic lepsie, ako ze by som zavolala mojho muza, ten je elektrikar a ten by si s tym poradil. Dostala som z odpovede jednotku, skusajuci povedal, ze do poskodenych elektrickych zariadeni nema pchat ruky laik. Preto som v predchadzajucej reakcii radila zavolat elektrikara.

    No sama by som sa do toho nepustila, takú odvahu nemám Môj ocino bol elektrikár, takže som si vybudovala k tomu rešpekt

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Asi by bolo dobre zavolat elektrikara, normalne to nebude. Pre istotu do prichodu elektrikara vypinac nechat vypnuty.
    misoft Pozri príspevok
    Je tam buď vysoké prúdové zaťaženie (silná žiarovka) alebo veľký prechodový odpor (nedostatočný kontakt, povolené skrutky pri vodičoch). Odporúčam (pretože je to aj v dosahu detí) dotiahnutie skrutiek na vodičoch, pokiaľ by to pretrvávalo výmenu vypínača.

    Predpokladám, že je to asi v tom nedostatočnom kontakte a povolených skrutkách. Ja si s tým sama neporadím, budem musieť volať elektrikára. Môžem ten vypínač použivať ? Nehrozí vyhorenie alebo niečo také ? Ďakujem za pomoc

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    snowangel Pozri príspevok
    Predpokladám, že je to asi v tom nedostatočnom kontakte a povolených skrutkách. Ja si s tým sama neporadím, budem musieť volať elektrikára. Môžem ten vypínač použivať ? Nehrozí vyhorenie alebo niečo také ? Ďakujem za pomoc
    Tiež si myslím, že je to v skorodovaných kontaktoch ,alebo slabo dotiahnutá skrutka,tak ako píše misoft.Zrejme je to úplne banálna závada ,ale je to nebezpečné,nepoužívať!!!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    snowangel
    Dá sa to odstrániť aj svojpomocne:
    1) vypnúť ističe toho prúdového okruhu (zistíš tak, že zapneš ten nešťastný vypínač a vypínaním ističov zistíš, kedy sa zhasne svetlo v izbe). A je to odpojené od elektriny.
    2) odstrániš kryt vypínača (niektoré jemným vypáčením šrubovákom pohyblivej vrchnej časti - kolísky) a odkryješ prístup k skrutkám a vodičom.
    3) dotiahnuť všetky viditeľné skrutky pod ktorými sú vodiče šrubovákom v smere pohybu hodinových ručičiek (doprava)
    4) založiť späť kryt (kolísku)
    5) zapnúť istič.
    6) Mať skvelý pocit z dobre vykonanej práce a radosť, že si to zvládla aj sama

    Na výmenu si však netrúfaj, tam je trochu viacej práce -tam sa treba hrať aj s vodičmi.
    misoft Pozri príspevok
    snowangel
    Dá sa to odstrániť aj svojpomocne:
    1) vypnúť ističe toho prúdového okruhu (zistíš tak, že zapneš ten nešťastný vypínač a vypínaním ističov zistíš, kedy sa zhasne svetlo v izbe). A je to odpojené od elektriny.
    2) odstrániš kryt vypínača (niektoré jemným vypáčením šrubovákom pohyblivej vrchnej časti - kolísky) a odkryješ prístup k skrutkám a vodičom.
    3) dotiahnuť všetky viditeľné skrutky pod ktorými sú vodiče šrubovákom v smere pohybu hodinových ručičiek (doprava)
    4) založiť späť kryt (kolísku)
    5) zapnúť istič.
    6) Mať skvelý pocit z dobre vykonanej práce a radosť, že si to zvládla aj sama

    Na výmenu si však netrúfaj, tam je trochu viacej práce -tam sa treba hrať aj s vodičmi.
    Dnes rano priatel skusal dotiahnut skrutky, ale vyzera to, ze treba vymenit cely vypinac Pre istotu teraz to svetlo ani nezapinam. Priatel sice spekuloval ze by ten vypinac vymenil aj sam , ale ja som ho zastavila. Nie je elektrikar Sama by som sa asi do toho nepustila, sice som skor technicky orientovana, no vazne mam pred elektrinou respekt Uz som raz ako dieta dostala kopanec, ked som sa dotkla odkryteho vypinaca vo vchode cinziaku

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    peter3377 Pozri príspevok
    kasli na elektrikara,zober plne vedro vody a riadne ho oblej, to ho schladin a uz viac horuci nebude,
    Pekne si sa zapojil do debaty. Len aby si sa potom nedivil, keď sa ti dostanú podobné rady, ako je táto tvoja.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    peter3377 Pozri príspevok
    kasli na elektrikara,zober plne vedro vody a riadne ho oblej, to ho schladin a uz viac horuci nebude,

    Túto radu nebrať vážne
    nerobiť to - je to jasné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.