Zavrieť

Porady

Návrh na exekúciu

Ahojte, skúste mi niekto poradiť ako je to, ak chcem dať odberateľa na exekúciu. Istý odberateľ nám od júla nezaplatil fa. Poslali sme mu jednu upomienku, na ktorú vôbec nereagoval, úplne prestal dvíhať telefóny, nereaguje na sms, a ani sa s ním nedokážeme osobne stretnúť. Koľko upomienok musíme poslať, aby sme ho mohli dať na exekúciu, alebo aký je postup.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Posuniem ti to, čo radili aj mne...

    Upomínať by si mala aspoň 3-krát...Upomienka I... Upomienka II... Predžalobná upomienka...
    Potom sa obrátiš na súd so žalobou a žiadosťou o vystavenie platobného rozkazu a ani vtedy keď nezaplatí, tak to môžeš dať vymáhať exekútorovi...

    Alebo je možnosť predať svoju pohľadávku firme profesionálne sa venujúcej vymáhaniu pohľadávok...ale samo, že tam niečo z tej pohľadávky pri predaji stratíš...

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Nemáš zač

    Bohužiaľ...v tomto štáte sú vo výhode dlžníci...oproti veriteľom

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Je navrh z ministerstva spravodlivosti, ze faktury do 100.000sk budu priamo exekvovatelne (aspon som ho takto pochopil). Som zvedavy, ci to prejde, ak ano, nie je treba plataky od zaciatku buduceho roka.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    josh Pozri príspevok
    Je navrh z ministerstva spravodlivosti, ze faktury do 100.000sk budu priamo exekvovatelne (aspon som ho takto pochopil). Som zvedavy, ci to prejde, ak ano, nie je treba plataky od zaciatku buduceho roka.
    Faaakt ? Ak máš nejaký link na ten návrh, tak daj, nie ?

    To by bolo asi prvé pozitívum tejto vlády...a hlavne Harabínka...nášho

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Už som to našiel...

    http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...07/pk07037.htm

    Vo formáte PDF to je na strane 23...

    A jedná sa o 100.000,-Sk aj s príslušenstvom...teda nielen faktúrovanú sumu

    Mno, ale určitý pokrok by to bol...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Upomienka môže - ale nemusí byť..... vyzývať na zaplatenie ho môžeš aj povedzme ústne alebo telefonicky, len je to ťažko dokázateľné. Podaj si na príslušný súd Návrh na vydanie platobného rozkazu + dôkazy + kolok v príslušnej výške a potom už len trpezlivo čakaj......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.