Zavrieť

Porady

inžinierske siete vedúce naším pozemkom

Príjemný deň prajem.Chcem sa opýtať,ked susedove IS idú cez náš pozemok/má ich všetky v jednom výkope/,môžem nad ne uložiť vymývanú alebo zatrávňovaciu dlažbu,aby sme autom nechodili po blate?Máme ílovitú zeminu na dvore a ked je mokro,šmýka sa a kolesá sa zabárajú do blata.Taktiež,ked nám privezú drevo,spravia v mokrej zemi 15-20 cm ryhy kolesami a musíme,čo na kolesách vynesie auto z dvora,zametať miestnu komunikáciu-naposledy to bolo asi zo 60-80 metrov.
Ano.Máme zriadené vecné bremeno.A píše sa v ňom,že pozemok musí uviesť do pôvodného stavu.Na jednej časti som mu trasu IS prekryla skalkou,tak vravel,že keby musel kopať,tak sa namaká a že mi ju zničí.Tak som radšej tejto jari tú skalku skrátila.Ale ak by sa muselo kopať v zime a dlažbu mi zničí,tak mi ju,ak som pochopila dobre,musí nahradiť.Tá dlažba nie je stavba nad jeho sieťami s pevnými základmi.Lebo viem,že stavať nad jeho sieťami nemôžem nič.Musím aj ja akceptovať,že ich tam má a musím mu k nim umožniť prístup.
Naposledy upravil Lada1500 : 25.04.16 at 11:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Keďže tie IS už existujú, tak na ne má sused asi aj povolenie a aj (možno) vecné bremeno, ktoré ale spočíva v niečom inom a nie v obmedzení ostatných vlastníckych práv.

    Takže kľudne môžeš.
    Dokonca v prípade nejakej poruchy na IS a následnej rozkopávky je sused povinný dať všetko do pôvodného stavu na vlastné náklady....alebo sa nejak dohodnúť na inom spôsobe refundácie.
    misoft A ja by som doplnil - práve tou zatrávňovacou dlažbou ešte viacej ochrániš tie IS v zemi - prípadne plošné zaťaženie na zeminu (podklad) sa rozloží na väčšiu plochu. Sused by mal byť ešte rád....

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakoľko to čo tam chceš urobiť nie je stavba, môžeš celkom kľudne.

    inžinierske siete vedúce naším pozemkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.