Zavrieť

Porady

združenie Fo

Prosím poraďte mi ak je pokladňa na jedného spoločníka združenia a faktúry od dodávateľov na druhého bude s tým nejaký problém alebo nie? Malo by byť všetko na jedného alebo to môže ostať tak ako je? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Nerozumiem tomu, ako je pokladňa na jedného a faktúry na druhého?! Rada by som Ti poradila, ale nerozumiem ako si to myslela. Skús napísať presnejšie.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Tak ako píše Zuzka... Všetko, čo sa týka združenia, musí byť na jedného z nich - musí to byť zahrnuté v zmluve o združení, čiže vystavené faktúry, došlé faktúry, príjmy aj výdavky z pokladne, banky ...a každý si ešte musí viesť účtovníctvo zlášť sám za seba.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Združenie si už v zmluve stanový člena združenia , na ktorého sa bude viesť účtovníctvo a zároveň sa zašle na DÚ oznam , že člen XY, trvalé bydlisko IČO, DIČ , číslo účtu atď. je poverený vedením účtovníctva , taktiež aj čo sa týka DPH musia byť na to určené meno vystavené všetky daňové doklady . Aké koľvek vklady členov združenia účtuješ ako podnikateľský vklad toho člena , ktorý fyzicky tie peniaze vložil na danú úhradu faktúry .
    V zmluve majú rozdelené činnosti, kde jeden má na starosti vedenie evidencie zásob, hmotného majetku, vedenie účtovníctva, realizácia tržieb, Ten kupoval pokladňu a je písaná na jeho meno aj hlavička na bločku ja na jeho meno. Ten druhý má na starosti zásobovanie, uzatváranie zmlúv s dodávateľmi a tým pádo sú všetky faktúry na jeho meno. Je to problém alebo nie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Radoslava
    V zmluve majú rozdelené činnosti, kde jeden má na starosti vedenie evidencie zásob, hmotného majetku, vedenie účtovníctva, realizácia tržieb, Ten kupoval pokladňu a je písaná na jeho meno aj hlavička na bločku ja na jeho meno. Ten druhý má na starosti zásobovanie, uzatváranie zmlúv s dodávateľmi a tým pádo sú všetky faktúry na jeho meno. Je to problém alebo nie?
    Radoslava je to v ich záujme .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.