Zavrieť

Porady

Chuť na sladkosti!

Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám.
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bnorika Pozri príspevok
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám.
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede.
A akú radu očakávaš od nás? Ja ti môžem poradiť jedine francúzsku diétu s názvom " n´žér".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Chuť na sladkosti mám aj ja každý deň.Neodopriem si ich, uspokojím si chuť na sladké .Pretože čím viac si ich budeš odopierať, tým budeš mať väčšiu chuť.Po zhrešení ale musím nadbytočné kalorie dostať z tela cvičením alebo intenzívnym pohybom. Takže nepriberám a ešte si aj pochutím .
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bnorika Pozri príspevok
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám.
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede.
Chuť na sladkosti môžu vyvolávať aj cukrovka alebo ochorenia štítnej žľazy...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Chobot Pozri príspevok
A akú radu očakávaš od nás? Ja ti môžem poradiť jedine francúzsku diétu s názvom " n´žér".
Takúto diétu som aj raz niekde poradila, a strašne sa na mňa urazili.Ale niekomu iné nepomôže .
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Blankake Pozri príspevok
Chuť na sladkosti môžu vyvolávať aj cukrovka alebo ochorenia štítnej žľazy...
Môžu byť za tým aj metabolické ochorenia, ale určite nie cukrovka. To by si nepriberala, ale naopak, aj pri zvýšenej konzumácii sacharidov by si dosť schudla .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lilka 1 Pozri príspevok
Môžu byť za tým aj metabolické ochorenia, ale určite nie cukrovka. To by si nepriberala, ale naopak, aj pri zvýšenej konzumácii sacharidov by si dosť schudla .
Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ....

Cukrovka - Diabetes
Sacharidové jednotky

http://cukrovka.zdravie.sk/sz/conten...-jednotky.html

http://www.diabetesmellitus.cz/WebSi...nnetabulky.pdf

Tiež neodolám sladkému ...potom to aj tak vyzerá ...a okamžite...
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Len si daj, keď máš chuť. Hlavne že si zdravá Príde leto, zhodíš. Asi je také obdobie, že to Tvoje telo potrebuje.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Antónia Mačingová: Zhubněte jednou provždy. Super kniha. Je to "biblia"stravovania a chudnutia.
0 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

nerozumiem, to je aká diéta
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Lilka 1 Pozri príspevok
Môžu byť za tým aj metabolické ochorenia, ale určite nie cukrovka. To by si nepriberala, ale naopak, aj pri zvýšenej konzumácii sacharidov by si dosť schudla .
Asi máš pravdu, prejavom cukrovky je úbytok hmotnosti...
Ale presne ako píšeš, ak nie je príčinou psychika (depresie), užívanie nejakých liekov, môžu to byť rôzne metabolické ochorenia, chýbajúce vitamíny, minerály (napr. železo, chróm)... alebo si telo proste žiada sacharidy.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Pokiaľ chuť na sladké nie je dôsledkom nejakého zdravotného problému, pomôže ju znížiť a až celkom odstrániť 90- dňová diéta. Škoricový nápoj , chróm, listy z moruše, a zelený čaj trochu tiež pomôžu.Čokoládu jedz len takú, ktorá má 85 až 90 % kakaa, tá obsahuje málo cukru a neškodí telu.
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Tiež mám veľmi rada sladkosti, viem o čom píšeš... A čím viac sladkostí jem, tým mám na ne väčšiu chuť. Ak chceš schudnúť, môžem poradiť len toto:
- treba mať riadnu motiváciu (napr. naozaj chcieť schudnúť, dobre vyzerať, zdravšie žiť, nemať problémy s trávením, nemať pokazené zuby...), skrátna musíš naozaj chcieť (tak ako keď sa fajčiar rozhodne skoncovať s cigaretami, ak to naozaj nechce, tak sa mu to nikdy nepodarí)
- musíš mať pevnú vôľu
- nerobiť výnimky
- vylúčiť všetky sladkosti (okrem sladkého jogurtu a sladkých cereálií na raňajky) a sladké nápoje, nesladiť ani čaj a kávu
- mať pravidelný režim - nesmieš dopustiť, aby si bola hladná, treba pravidelne raňajkovať, obedovať a olovrantovať/večerať (pri večeri si treba stanoviť konkrétnu hodinu, po ktorej už nebudeš jedávať a nerobiť výnimky, večerný pocit hladu pomôže zahnať napr. čaj)
- jesť veľa ovocia
- dodržiavať pitný režim.
Ľahko sa to píše, veľmi ťažko dodržuje, ale po niekoľkých dňoch - týždňoch chuť na sladkosti prejde, človek si dokáže zvyknúť na kadečo...
Naposledy upravil elaurie : 27.01.10 at 09:57 Dôvod: doplnenie
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

buchač Pozri príspevok
Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ....

Cukrovka - Diabetes
Sacharidové jednotky

http://cukrovka.zdravie.sk/sz/conten...-jednotky.html

http://www.diabetesmellitus.cz/WebSi...nnetabulky.pdf

Tiež neodolám sladkému ...potom to aj tak vyzerá ...a okamžite...
Viem, že si tiež diabetik, ale nemusíš vedieť všetko. Nediabetik, ktorý dostane diabetes, nikdy nepriberá, pretože jeho telo neprodukuje inzulín, ktorý, ako isto vieš, je kľúč, čo otvára bunky, aby mohli prijať glukozu. A kedze bunky nedostanú sacharidy, hladujú a prejaví sa to úbytkom váhy a smädom. Iné je, ked obézny človek dostane cukrovku, vtedy inzulín nedokáže preraziť tukom obalené bunky. Niekedy stačí, aby obézny človek schudol. A iné je, ked diabetik liečený inzulínom alebo tabletkami, zje niečo navyše/vid tvoj priklad/a vtedy priberie.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

/buchač;1271488]Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ..../

no ja si tiez myslim,ze je to dake divne s tym chudnutim.ak si dobre spominam na ludi trpiacich cukrovkov,boli vzdy tlsti az obezni....
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

osky Pozri príspevok
/buchač;1271488]Lilka ....a to z vlastnej skúsenosti vravíš ?????
Toto nemôžeš predsa myslieť vážne ..../

no ja si tiez myslim,ze je to dake divne s tym chudnutim.ak si dobre spominam na ludi trpiacich cukrovkov,boli vzdy tlsti az obezni....
Sú aj obézni aj chudí diabetici. Obézny diabetik ťažšie schudne. Ale zatiaľ zdravý človek-nediabetik-bnorika-ked dostane cukrovku, nepriberá. Až ked sa diabetes podchytí a začne sa liečiť/ inzulín alebo tabletky, dieta /, vtedy pri dobrej kompenzácii začne priberať. Myslím si, že to nie je jej prípad.
0 0
Janka 24 Janka 24

Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

ahojte, chcem sa aj ja pridat, co sa tyka sladkosti. Tiez som mala obdobie ze som sa nevedela dojesť sladkostí. Kupila som si chrom v lekarni a samozrejme som si musela najprv nahovorit ze nebudem mat chut na sladkosti. No a predstavte si ze to fungovalo 3x denne som jedla chrom.
teraz ho uz nejem, aj chut na sladke pominula . Tiez nie som z tych stíhlych ale snazim sa obmedzovat jedlo a ked mam chut na sladke tak hodim do ust cukrik alebo hrozienka pa .
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Ano, tiež doporučujem chrom,treba vyskúšať.
0 0
Michal1000 Michal1000

Michal1000 je offline (nepripojený) Michal1000

Myslím že aj nejaký doplnok výživy potláča chuť na sladké (chróm). Nemáš stresy, alebo nemáš teraz zlé obdobie? Skús popracovať trocha na svojej vôli, si predsa človek a nie nejaké zviera,máš rozum,tak skús ho použiť a usúdiť čo je pre teba dobré uspokojiť jednu potrebu,alebo neskôr sa trápiť s nadváhou.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Michal1000 Pozri príspevok
Myslím že aj nejaký doplnok výživy potláča chuť na sladké (chróm). Nemáš stresy, alebo nemáš teraz zlé obdobie? Skús popracovať trocha na svojej vôli, si predsa človek a nie nejaké zviera,máš rozum,tak skús ho použiť a usúdiť čo je pre teba dobré uspokojiť jednu potrebu,alebo neskôr sa trápiť s nadváhou.
Myslím, že práve zvieratá nemajú problém s nadváhou (okrem domácich, ktoré vykrmujú ľudia), pretože sa správajú "normálne" ako ich príroda naučila, jedia len vtedy, keď sú hladné, majú pohyb aj oddychujú...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

bnorika Pozri príspevok
Čakám Vaše odporúčania, čo sa týka toho, že
v poslednom čase mám stále chuť na sladkosti,
a to celý deň. A v dôsledku toho len priberám a priberám.
Veľmi by som chcela schudnúť.
Ďakujem za rýchle odpovede.
Energetický príjem sa musí rovnať výdaju.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať