Zavrieť

Porady

E-kolok v kúpnej zmluve

Dobrý deň,

ako predávajúci v kúpnej zmluve (nehnuteľnosť) mám v zmluve zakotvené povinnosť kupujúceho predložiť mi pri podpise zmluvy e-kolok v hodnote zodpovedajúcej správnemu poplatku za návrh na vklad , t.j. 66 EUR. Návrh na vklad podávam ja. Akým spôsobom fungujú e-kolky v súčasnosti? Viem, že sa de facto jedná len o potvrdenie o zaplatení správneho poplatku s QR kódom. Je možné ich zakúpiť na pošte? To znamená prinesie mi e-kolok (potvrdenie o zaplatení správneho poplatku), ktorý ja len priložím k návrhu na vklad a dvom rovnopisom kúpnej zmluvy? Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    e-kolok si kupis v samoobsluznom terminali na kolky alebo na poste (neviem, ci na vsetkych, ale na stranke posty je zoznam https://www.posta.sk/sluzby/platobny-system-e-kolok) , pripadne cez aplikaciu, web a pod.

    Vytlacia ti kolok s cislom a ciarovym kodom, ktory sa priklada k vkladu (vyzera to ako taky vacsi pokladnicny blok). Uradnik podla cisla v databaze zisti, ci je kolok platny (a dosial nepouzity) a priradi ho k transakcii (pouzije), ktoru robis.
    Potvrdenie o zaplateni je dalsi papierik (blocek,), ten si necha ten, kto kolk kupoval.
    misoft Inými slovami - kupujúci si zakúpi e-kolok - tebe dá ten e-kolok a jemu zostane potvrdenie o zakúpení e-kolku. A ako bolo hore písané - na katastri podľa EAN kódu (čiarkový kód) zistia, zanesú do dokladu.

    E-kolok v kúpnej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.