Zavrieť

Porady

účtovníctvo príspevk.organizácie-ako začať

Dobrý večer,
môžete mi prosím dať základné informácie o účtovaní príspevkových organizácií?Aké zákony si treba naštudovat,podľa ktorych princípov účtovať,aké účty sa používajú a pod.
Ja účtujem podvojné účto-s.r.o.
Idem účtovať malú prísp.organ.,môže byť aj v jednoduch.účtovníctve účtovaná..(myslím)
Prosím poradiť,ako začať.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    môžete mi prosím dať základné informácie o účtovaní príspevkových organizácií?Aké zákony si treba naštudovat,podľa ktorych princípov účtovať,aké účty sa používajú a pod.
    Ja účtujem podvojné účto-s.r.o.
    Idem účtovať malú prísp.organ.,môže byť aj v jednoduch.účtovníctve účtovaná..(myslím)
    Prosím poradiť,ako začať.
    Ďakujem.
    môžete mi prosíííím niekto pomocť?
    ake zakony si naštudovať alebo kde vobec začať

    guard je offline (nepripojený) guard

    guard
    Musíš si samozrejme preštudovať zákon o účtovníctve, ale keďže účtuješ s.r.o. ako píšeš, tak to potom nie je problém určite ho poznáš. Ďalej Opatrenie MF SR z 11. decembra 2003 č. 24501/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre rozpočtové organizácie, štátne fondy, príspevkové organizácie, obce a vyššie územné celky. Zákon č. 502/2001 Z.z o finančnej kontrole a vnútornom audite a tiež by som ti doporučovala preštudovať si aj zákony 523/2004 Z.z. a 583/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách, lebo budeš pravdepodobne prichádzať do styku aj s rozpočtom, nielen s účtovníctvom.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Ja len doplním, že dňom 1.1.2008 nadobúda účinnosť opatrenie MF SR z 8.augusta 2007, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovnej osnove pre rozp.organ., prísp.org., štátne fondy, obce a vyššie územné celky (FS 9/2007)

    účtovníctvo príspevk.organizácie-ako začať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.