Zavrieť

Porady

dodatok prac. zmluvy alebo DoVP

Dobry den
chcela by som vas poprosit o radu. Mame zamestnanca na TPP, ktory by mal vykonavat aj upratovanie v spolocnosti okrem svojej prace. Tu je otazka, ci sa to upratovanie moze dat ako dodatok do prac. zmluvy ako odmena za pracu, alebo to musi ist ako DoVP. Za upratovanie by bola odmena 2000,-Sk a max. 10hod/mesiac. Ak by to mohlo ist do prac. zmluvy, tak mi viete poradit text, ktory by nebol v rozpore so zákonom.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Určite by som v Dodatku k pracovnej zmluve zo dňa... uviedla:
    Doplňuje sa bod. č. xy: Zamestnanec bude vykonávať nasledovný druh práce: ...... pôvodné..... a upratovacie a udržiavacie práce na prevádzke.

    Ja to dávam do zmluvy každému, aby zamestnanec netvrdil, že nemá upratovanie v pracovnej zmluve (napr. čašníci, predavačky, atď. - bývajú najčastejšie proti upratovaniu, ale majú to aj administr. pracovníci, pracovníci vo výrobe a pod. nespomeniem si kto ešte všetko).

    Patrícia39 je offline (nepripojený) Patrícia39

    rada si písmenkujem. Patrícia39
    Dobrý deň, rada by som vedela niečo o študentoch SOU a na základe čoho oni praxujú ?
    Mohol by mi niekto vypomôc nejakým paragrafíkom.

    dodatok prac. zmluvy alebo DoVP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.