Zavrieť

Porady

zvukový, filmový záznam učiteľa pri práci

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako je to s robením filmového, zvukového záznamu učiteľa pri pracovnej činnosti?? Syn navštevuje Spojenú školu, nerozpráva, a veľa krát ho prinesiem do triedy, učiteľka ani asistentka sa deťom nevenujú - pijú kávu, alebo si pozerajú časopisy, ak sa niečo opýtam - tak povedia, že oni to robia so súhlasom riaditeľky. Tak sa pýtam -- mám právo urobiť zvukový alebo filmový záznam bez ich súhlasu? Aké majú vlastne práva rodičia detí ak si myslia, že učitelia sa ich deťom nevenujú? A deti nedokážu opísať čo sa deje počas vyučovania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    V tomto prípade nemáte právo urobiť záznam bez súhlasu dotknutej osoby.
    Mohli by ste ho urobiť iba na účely spravodajstva alebo ako dôkazový materiál pre preukázanie trestnej činnosti.
    slniecko2214 ďakujem, čiže ak by aj učiteľ niečo urobil, ja si to nahrať nemôžem, čiže nemám ani dôkaz a ak sa riaditeľka postaví na stranu učiteľa, tak je aj zbytočne sa obracať na zriaďovateľa školy, lebo je to slovo proti slovu

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    To, že učiteľka a asistentka sa deťom nevenujú, treba riešiť s riaditeľkou školy, alebo podať písomnú sťažnosť na uvedené pracovníčky. Obrazový a zvukový záznam nie je legálny a nemáte právo ho zhotoviť bez ich súhlasu. Ak sťažnosť v škole nepomôže, treba podať sťažnosť zriadeľovateľovy školy.

    zvukový, filmový záznam učiteľa pri práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.