Zavrieť

Porady

excel - úprava vzorca

ako nastaviť vzorec ak prenášam údaje z jedného pracovného listu do druhého a aby mi pripočítaval bunku v poradí smerom dole. napr. =OBRAT!F5 a chcem aby sa ostatné dáta z F6, F7 a atd automaticky upravovali skúšala som =OBRAT!$F$5+1 ..aby mi zobral dáta z bunky F6- ale to tak nefunguje...viete mi dat tip?

dakujem
Naposledy upravil zuza76 : 16.08.16 at 09:20 Dôvod: upresnenie
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Skus vysvetlit este raz, co vlastne chces .....
Chces ku skopirovanej bunke F5 z harku Obrat pripocitat hodnotu v bunke F6 na aktualnom harku??? Ci?
zuza76 aby sa kopírovala hodnota bunky zo stĺpcov v jednom hárku do nového hárku. tj hodnota z F5 použijem vzorec =ÓBRAT!F5 . Ale ked chcem použiť hodnotu z F6. F7 ,a atd a nechcem vpisovať stále =OBRAT!F6 a atd, . takže potrebujem poradiť, ako zafixovať, vzorec, aby sa mi hodnoty zo stlpca prenášali do nového hárku ´
Kabaka123 prilož vzorový súbor
zuza76 priložené ...
ivka70 kde, v ktorych bunkach to chces v tom subore upravovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Riešenie v prílohe.
    Naposledy upravil mepex : 17.08.16 at 07:01

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zadas =OBRAT!$F5 do bunky F5 das enter a potom sa postavis do praveho dolneho rohu bunky F5 tak, aby sa ti objavil cierny krizik a nan tuknes 2x (alebo ho potiahnes smerom dolu.
    zuza76 ale predajne mám rozložené po mesiacoch, tj, potiahnutím dole by som kopirovala len jednu predajnu za 12 meisacov , ale tab. v liste predajne je rozložená po mesiacoch a predajniach
    mepex To je vlastne analýza predaju, počtu zákazníkov atď. Najlepšie by bolo použite kontingenčných tabuliek, ktoré môžu zobrazovať údaje z rôznych pohľadov a ešte lepšie plnenie by mohli robiť sami ak údaje pochádzajú z IS.
    K pôvodnej otázke, ktorú ste napísali do poznámky bunky. Ja by som názov mesiaca zadal dátumom a z tade by som použil čislo mesiaca do indirect.
    c9=INDIRECT("OBRAT!J"&4+MONTH($L$9))
    pre prepisovanie odkazu z $L$9 na $L$15 označiť oblasť buniek kde je potrebné odkaz prepísať C15:K19, stlačiť Ctrl+H do hľadať $L$9 a nahradiť $L$15 urobiť to pre všetky označené bunky.
    Príklad je v prílohe môjho hlavného príspevku.

    excel - úprava vzorca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.