Zavrieť

Porady

MKsoft a zálohové faktúry

Prosím poraďte,

v júli sme vystavili zálohovu faktúru na sumu 717,57, ktorá bola prijatá. V juli nedoslo k dodaniu a teda bola vystavená faktúra k prijatej platbe s rozúčtovaním dph. v novembri sme vystavili konečnú faktúru. Všetko som to robila v mrp ale prechádzam na mksoft a nahadzujem si to. Postupujem podľa príručky:nahodila som si zálohovú faktúru.K splneniu dodávky nedošlo do konca mesiaca a podľa príručky musím vystaviť faktúru a zaúčtovať dph a to tak, že iba v doplnkovom rozúčtovaní dám dph 114,57 na účty 324MD/343D,ak to chápem správne. Problém je v tom, že to odomna žiada variabilný symbol pri rozúčtovaní a nechce ma pustiť ďalej.Kde robím chybu a ako mám postupovat od zalohovej platby v júli az po konecnu zalohu v novembri v mksofte?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Odpovedám ti dosť neskoro , tak predpokladám , že si to už zistila. Ale ak nie, tak možno pomôžem. V manuáli je všetko popísané. Nastaviť správne parametre. A to že ti pýta VS to preto, že účtuješ na účtoch, ktoré sú nastavené ako saldokontné. DPH z prijatých záloh je potrebné zapisovať na nesaldokontné účty.
    Na ten ktorý si nastavíš v parametroch. Vid manuál...

    A prosím ťa píš otázky ohľadom MKsoft do témy MKSOFT aby to bolo všetko na jednom mieste. A ked si nebudeš s niečim vedieť rady, tak môžeš využiť aj pomoc po telefone vo firme. Samozrejme, až po tom, ako si skúsiš nájsť odpovede v manuáli.

    MKsoft a zálohové faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.