Zavrieť

Porady

Drobenie pozemku

Dobry den....vlastnim pozemok v extravilane obce o rozlohe 3200m2.mozem polovicu darovat dcere...alebo aj pri osobe blizkej plati...ze pri deleni nesmie vzniknut pozemok mensi ako 2000m2 ?velmi pekne dakujem za "fundovane" odpovede...:-)
Naposledy upravil Janka Jankových : 09.03.16 at 18:59 Dôvod: Podakovanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nesmie. Pozri priložený zákon od § 21

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Ja som, toho názoru, aj keď existuje zákon, že "nedrobenie pozemku" v extraviláne je diskriminačné.. V tomto vidím obmedzovanie osobnej slobody, keď si vlastník nemôže nakladať so svojou nehnuteľnosťou ako to potrebuje. Zaujímavé je, že pôda v intraviláne sa môže drobiť aj na smiešne výmery.Ešte sa s niekym poraď akoby sa takáto vec dala ošetriť, napríklad na LV, mňa by toto tiež zaujímalo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Nuž práve v extraviláne toto zakazujú a určujú minimálnu rozlohu. Doteraz ešte existujú z minula v extraviláne "fliačiky" zeme - často o rozlohe pár sto m2..... (niekedy i menej....) - a aké sú potom problémy, ak niekto chce väčší kus zeme kúpiť?
    Katy a R ak sa ti to zdá diskriminačné - a chceš to nejako "ošetriť" - treba navrhnúť zmenu zákona .. a potom aj zabezpečiť, aby to bolo schválené
    Mária27 zákony sú práve na to, aby niečo obmedzovali. A pôda sa nedá vyrábať ...
    Katy a R ale veď... - skúsiť môže, ak sa mu nepáči (ja inú možnosť nevidím)
      zbaliť

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Za drobenie sa považuje rozdelenie pozemku na menší ako 2000 m2 poľnohospodárskej pôdy a aj rozdelenie podielu na jednom pozemku, t. j. ani podiel sa nemôže deliť, ak by vznikol rozdelením niektorý podiel menší ako 2000 m2 v extraviláne.
    Janka Jankových A ani vtedy ked tam chcem postavit dom?
    Erzebeth Drobenie poľnohospodárskeho pozemku v extraviláne je povolené, ak je územie územným plánom určené na výstavbu - rodinných domov, stavieb na rekreačné využitie a pod. Vtedy sa na pozemky pozerá ako v intraviláne, no stále zostávajú v extraviláne. V takom prípade musí mesto či obec vydať potvrdenie, že územným plánom je lokalita určená na výstavbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.