Zavrieť

Porady

Liek na detskú dušičku

Milý poraďáci mám 10ročnú dcérku a včera sa mi posťažovala, že ju v škole nikto nechápe, že nemá ozajstnú priateľku. Dokonca aj pani učiteľka niečo proti nej stále má.Viete ona má veľmi dobré srdiečko a uznáva trochu iné hodnoty, niekedy mám pocit, že spadla na Zem z inej planéty, tak ako Malý princ. Rád by som jej dal prečítať nejakú detskú knihu, ktorá by ju práve teraz pohladila, povzbudila a ktorú by pochopila. Poradte prosím.
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

tvoja dcerka je asi velmi citliva, dobrosrdecna, bude to mat tachsie, pretoze dnes su deti ovplyvnovane drsnym sposobom,,
skoda, ze mnohokrat ich takto vedu ich samotni rodicia,
mozno by pomohlo, keby ste si v okoli nasli rodicov, ktori maju dieta podobnej povahy, pricom ich vychova by bola porovnatelna s vasou, s nimi by ste mohli aktivne travit vela casu, kedy deti by si mohli vytvorit kamaratsvo, a sucasne by ste vedeli, ze hodnoty, ktore mate vy, budu pestovane aj u toho druheho dietata,
co sa tyka ucitelky, tu, zial, nezmenite, dcerka nech si plni svoje povinnosti a skuste ju smerovat tak, aby si z nezaujmu (pripadne odmietania) nic nerobila, pestujte v nej sebavedomie, pomohlo by, keby sa aktivne venovala nejakej aktivite, v ktorej by vynikala, od vas to bude vyzadovat vela energie, pretoze v prvom rade rodicia su ti, ktori dieta v takomto veku zapajaju do pravidelnych aktivit, napriklad tak, ze ju budete 2 x denne vozit na treningy, verim, ze casom to pominie, zatial budte trpezlivi a venujte jej co najviac casu, zazijete nadherne chvile, ktore sa uz nikdy nebudu opakovat
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Tiež myslím, že najaká aktivita, krúžok možno s umeleckým zameraním, by mohol byť vhodný. Tam by aj mohla nájsť kamarátku s podobnýmí záujmami.
(pozri aj môj web v profile)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja by som v podstate tiez odporučila zistiť, čo dcérku zaujíma, v čom je dobrá a podporovať ju v tom. Mimoškolsky. Možno tanec, možno hudba, možno šport, možno výtvarné práce. Alebo šach...

Myslím, že každé dieťa je v niečom výnimočné, len to treba hľadať a potom podporovať.

A nemá vek a vlohy na 8 ročné gymnázium? Zmena by možno prospela.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Mám dcérku, ktorá je presne ako tá tvoja, majú to v tomto svete veľmi ťažké, jej učiteľka ju volá anjelik, každého uzmieruje a neznáša keď niekomu ubližujú, poviem ti príklad- keď má niekto sviatok, tak oslávenec si vyberie niekoho z triedy, aby mu za celý kolektív zablahoželal, väčšinou to býva najlepší priateľ, moja dcérka si vybrala jedného chlapca, ktorému sa všetci vysmievajú, lebo sa trošku zajakáva, všetci boli prekvapení, ale jej naj kamarátka to pochopila a mne doma vysvetlovala prečo " vieš maminka jeho si za celé 3 roky nikto nevybral a vieš aký bol šťastný keď mi gratuloval a ani raz sa nezakoktal", proste je to môj anjelik. Ináč je od mala veľmi citlivá a pre všetko si poplačká, mala od 1 triedy veľké problémy nájsť si spriaznenú dušu, pritom je to krásne dievčatko s dlhými blond vláskami a učí sa na samé, ale proste jej to nešlo, až v tretej triede k nim pristúpilo jedno dievčatko, také veľké šidlo a sú nerozlučiteľné kamarátky, takže ono to chce len čas kým nájde tú správnu kamarátku. A s tým koníčkom je to pravda, prihlásila som ju na flautu a strašne sa jej to zapáčilo, chodí už druhý rok a ide jej to super, ani so netušila, že je taký skrytý talent
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

elpka Pozri príspevok
Mám dcérku, ktorá je presne ako tá tvoja, majú to v tomto svete veľmi ťažké, jej učiteľka ju volá anjelik, každého uzmieruje a neznáša keď niekomu ubližujú, poviem ti príklad- keď má niekto sviatok, tak oslávenec si vyberie niekoho z triedy, aby mu za celý kolektív zablahoželal, väčšinou to býva najlepší priateľ, moja dcérka si vybrala jedného chlapca, ktorému sa všetci vysmievajú, lebo sa trošku zajakáva, všetci boli prekvapení, ale jej naj kamarátka to pochopila a mne doma vysvetlovala prečo " vieš maminka jeho si za celé 3 roky nikto nevybral a vieš aký bol šťastný keď mi gratuloval a ani raz sa nezakoktal", proste je to môj anjelik. Ináč je od mala veľmi citlivá a pre všetko si poplačká, mala od 1 triedy veľké problémy nájsť si spriaznenú dušu, pritom je to krásne dievčatko s dlhými blond vláskami a učí sa na samé, ale proste jej to nešlo, až v tretej triede k nim pristúpilo jedno dievčatko, také veľké šidlo a sú nerozlučiteľné kamarátky, takže ono to chce len čas kým nájde tú správnu kamarátku. A s tým koníčkom je to pravda, prihlásila som ju na flautu a strašne sa jej to zapáčilo, chodí už druhý rok a ide jej to super, ani so netušila, že je taký skrytý talent
Až mi slzy vyhrkli pri čítaní, máš zlatú dcérku.

Mám známu, ktorej vnučka je tiež citlivá dušička. Chodí na keramický krúžok a vytvára veľmi pekné veci. U takýchto detí je možno dobré, aby mali aj nejaké zvieratko, pokiaľ to okolnosti dovolujú.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Veronka si strašne praje na narodeniny, ktoré bude mať za mesiac škrečka, už som spracovala manžela, ktorý je proti mať zvieratko v byte, ale tvárim sa pre ňou, že to neprichádza ani do úvahy, takže to bude veľké prekvapenie už sa strašne na to teším. Ináč chcela som ešte dodať, že je strašné mojko a nikdy nechcela sama bez nás niekam ísť na noc a tento rok ide do tábora, samozrejme so svojou kamoškou, som strašne šťastná, že sa tie dve našli
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Mám podobnú dcéru. Riešili sme to takto: chodí na krúžky, kde si našla kamošky a stretávame sa s mojou kamarátkou, ktorá má dcéru o rok mladšiu a sú super kamošky (škoda, že spolu nechodia do školy). Ale ty si sa pýtala na nejakú knihu ak som dobre čítala. Moja slečna je taký knihomoľ a najviac ju bavia knihy o dievčatách, zvieratách a enciklopédie. Dobré knihy píše Gabika Futtová - Dokonalá Klára, Psia škola kocúra Červenochvosta...., alebo Danka a Janka...
A ešte ma napadlo: skús pozvať jej spolužiačky na návštevu. Môžeš ich nenápadne pozorovať a potom svojej dcére poradiť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Citlivé a inteligentné deti to vôbec v kolektíve nemajú ľahké.
Dnes sa totiž toto medzi deťmi ,,nenosí".
Darmo my rodičia budeme vplývať na ich ego a sebavedomie - oni sa veľmi trápia, keď si nevedia nájsť svoju spriaznenú dušu v kolektíve.

Najhoršie na tom je, že silnejšie typy v triede to vedia vycítiť a okamžite to zneužívajú a doslova vedia psychycky týrať takéto deti.

Skúste so svojou dcérkou odbehnúť k detskému psychológovi, ten Vám poradí na základe vypracovaného profilu Vášho dieťaťa ako ho podporiť.

Možno by prospela aj zmena školy. Určite by som sa porozprávala aj s triednou učiteľkou a požiadala ju, aby vzťahy v triede korigovala, veď triedny učiteľ najlepšie pozná vzťahy v triede a svojim vplyvom na deti vie dať veci naporiadok.

Držím Vám palce !
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ocenila som, lebo správanie detí- hodnotím ako vplyv výchovy rodičov. Moja tiež ako malá prváčka, druháčka ťažko niesla správanie spolužiakov , posmievania ( nie jej ale iným), ničenie cudzích vecí...., ona to pomenovala sama, že " mami , prečo som iná ako oni?" V živote rodiča, veľmi ťažká otázka a ešte ťažšie vysvetľovanie a odpoveď. .....Ale prešli sme tým, dnes v sedemnástych to berie inak, hoci mi často pošomre, že ( ako som ti Heli napísala) "prečo mám názory ako 50-ročná v porovnaní s ich?" Strašne ju irituje, ak nemyslia viac dopredu a potom mi zas lamentuje, že vždy neznášala ako som jej hovorila a vystríhala čo sa môže stať s vykreslením možných situácií a teraz nešťastne povie, že neznášala, ale že sa pristihla, že začína byť ako ja . Vraj ju spolužiaci obdivujú, ako je možné, že vie domyslieť aj následky. Nuž ja to volám zodpovednosť a uvedomenie si jej.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
elpka Pozri príspevok
Veronka si strašne praje na narodeniny, ktoré bude mať za mesiac škrečka, už som spracovala manžela, ktorý je proti mať zvieratko v byte, ale tvárim sa pre ňou, že to neprichádza ani do úvahy, takže to bude veľké prekvapenie už sa strašne na to teším. Ináč chcela som ešte dodať, že je strašné mojko a nikdy nechcela sama bez nás niekam ísť na noc a tento rok ide do tábora, samozrejme so svojou kamoškou, som strašne šťastná, že sa tie dve našli


Elpka, vôbec Ti nechcem vyhovoriť kúpiť jej toho škrečka, ale ten škrečok cez deň spí a naopak v noci je čiperný,takže ho bude vidieť cez deň len spať a schovaného pod senom. mali sme ho aj my keď bola moja dcéra malá.
Skúste jej to vysvetliť, a spýtať sa jej , či by radšej nechcela morča. Mali sme aj morča až dvoch. Je aj väčšie, veľmi zlaté, učenlivé, krotké, nechá sa aj pohľadkať, aj ho môže zobrať von do trávy, keď je pekné počasie. Určite by bola veľmi šťastná, keby s ním mohla ísť von.
Ale keď ona veľmi chce toho škrečka, tak jej ho kúpte, jasne.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
alebo degu chilský - osmák, v noci spí, cez deň bdelý, už sme tu na Porade o ňom hovorili, my sme spokojní. Vôbec nehryzie a dá sa veľmi dobre naučiť - je veľmi inteligentný
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Bionda, musím sa Ti priznať, že som to meno počula teraz prvýkrát porád som to išla vygúgliť a vygúglila som, a keď ho uvidela, tak som si myslela, že je to činčila je tiež zlatý,

alebo ešte mi v tomto momente napadla fretka, aj s ňou sa dá ísť von, na vodítku už som to videla ako s tou fretkou špacírujú vonku
2degy.jpg  
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Dievčatá ďakujem za odporúčanialen to má byť prekvapko, tak ju nemôžem presviedčať Ja mám osobnú skúsenosť z detstva mala som škrečka aj morča a škreška-čiča som mala asi nejakú výnimku, ten mal normálny denný režim.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
to boli od nás len také malé iné odporúčania, rozhodnutie je na budúcej majiteľke. Niekedy stačí rozšíriť obzor ku každému uviesť klady a zápory a zase nechať rozhodnutie na majiteľa
Ja čo si veľmi pri osmákoch vážim, že môže byť akýkoľvek stres a strach, nikdy neuhryznú. Moja dcéra má párik Lima- Zigi, chová ich asi 4 roky. Začínala na džungaroch - Frk, Frčka, Fantomas a Griggia (dožila sa úctihodného veku, prekročila aj údaje o dĺžke veku ). Teraz niekedy prídem do izby po zemi hopkajú osmáčikovia, zapískajú na mňa , prídu si po oriešok ( dcéra neznáša keď ich kŕmim ), vonku ich má na vodítku- len musíme dať pozor, aby ich naša teriérka neulovila . Minule som sa zľakla, keď dcéra stála pri mne a medzi vlasmi sa jej zjavil ksicht dega- v prvom momente na infarkt
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Tí osmáčikovia sú veľmi zlatí, zaujalo ma čo si o nich napísala a trošku som si ich preguglila a skúsim nenápadne Veronke nadhodiť.....

Asi to bude trošku tak sa na mňa nehnevajte. Chcem sa sa poďakovať všetkým za ocenenie a Barbarke, Tute a Hanelie sa chcem zvlášť poďakovať za komentáre ku bodíkom- Vaše slová ma veľmi zahriali pri srdiečku, ďakujem...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
elpka Pozri príspevok
Tí osmáčikovia sú veľmi zlatí, zaujalo ma čo si o nich napísala a trošku som si ich preguglila a skúsim nenápadne Veronke nadhodiť.....

Asi to bude trošku tak sa na mňa nehnevajte. Chcem sa sa poďakovať všetkým za ocenenie a Barbarke, Tute a Hanelie sa chcem zvlášť poďakovať za komentáre ku bodíkom- Vaše slová ma veľmi zahriali pri srdiečku, ďakujem...

presne toto som Ti chcela navrhnúť, že treba naňu trošku rafinovane a to tak ,že by si pozerala na nejakú fotku toho zvieratka a vykrikla by si, že """ jééééééé aké zlaté zvieratko" a uvidela by si jej reakciu.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Presne ma to isté napadlo, že tak nejako ju navnadím, asi mi čítaš myšlienky
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

a čo tak knižky pre dievčatá z našej mladosti?
napr. Biela stužka v tvojich vlasoch
Betka a veterné mesto
tri mínus alebo príhoda v piatej A
Spievajúce drevo Helena (aj s prvým dielom, čo ma nenapadá názov, ale je to v spoločnom viazaní)
Robinsonka
príp. niečo od Maši Haľamovej
veľmi rada som čítala tie knižky a boli veľmi pekné
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dobrý výber, ja som ich všetky prečítala aj Maturantku Evu (myslím tak) , len zisťujem, že tá uvádzaná doba je asi pre dnešné deti zaostalá odvtedy vedecko-technický rozvoj uletel na míle ďaleko.......
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Začiatkom roka som Veronke požičala z knižnice jednu knižku, napísala ju Gabriela Futová a volá sa "Psia škola kocúra Červenochvosta", dokonca si ju vybrala na Hviezdoslavov Kubín. Je to úsmevný príbeh jedného mačiatka a myslím, že sa tvojej dcérke bude páčiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať