Zavrieť

Porady

Čiastočný pracovný úväzok a čerpanie dovolenky

Učiteľ učí v pondelok a utorok, spolu 11 vyučovacích hodín. Za to dostáva aj plat. Postupuje zamestnávateľ správne, ak mu vypisuje dovolenku aj na dni, ked vôbec nechodí do práce. To znamená na stredu štvrtok a piatok. Nemal by si čerpať dovolenku iba v tých dňoch keď má vyučovaciu povinnosť podľa rozvrhu hodín? Ďakujem vám za radu. Katarína.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    KATA50 Pozri príspevok
    Učiteľ učí v pondelok a utorok, spolu 11 vyučovacích hodín. Za to dostáva aj plat. Postupuje zamestnávateľ správne, ak mu vypisuje dovolenku aj na dni, ked vôbec nechodí do práce. To znamená na stredu štvrtok a piatok. Nemal by si čerpať dovolenku iba v tých dňoch keď má vyučovaciu povinnosť podľa rozvrhu hodín? Ďakujem vám za radu. Katarína.
    Ak má rozvrhnutú pracovnú dobu na 5 dní v týždni tak je to správne,napr. pondelok a utorok má priamu výchovnú činnosť a ostatné dni má nepriamu výchovnú činnosť a vykonáva ju doma,(nehovorím o tom, že je to správne riešenie) ale ak nie a aj nepriamu výchovnú činnosť vykonáva za tie dva dni, mal by mať prepočítaný nárok na dovolenku, pretože v tom prípade nemá nárok na 45 dní a potom by sa mu dovolenka vypisovala len na tie dva dni. Správne by to bolo v každom prípade tak, že by mal pracovný čas rozvrhnutý len na tie dva dni, priamu aj nepriamu činnosť a prepočítať mu nárok na dovolenku.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Suhlasim, nakolko ma ucitel nepravidelne rozvrhnuty pracovny cas, tak sa mu musi dovolenka prepocitat, on sice ma narok na 8 tyzdnov, ale len na 2 dni v tyzdni, teda standardny narok na dovolenku je 16 dni.
    A pri jeho pracovnom case mu narok na prvu dovolenku vznikne po odpracovani 21 dni, co je v jeho pripade 10,5 tyzdna.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ivka70 Pozri príspevok
    Suhlasim, nakolko ma ucitel nepravidelne rozvrhnuty pracovny cas, tak sa mu musi dovolenka prepocitat, on sice ma narok na 8 tyzdnov, ale len na 2 dni v tyzdni, teda standardny narok na dovolenku je 16 dni.
    A pri jeho pracovnom case mu narok na prvu dovolenku vznikne po odpracovani 21 dni, co je v jeho pripade 10,5 tyzdna.
    súhlasím, len opravujem 8 na 9 a 16 na 18

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sabadka Pozri príspevok
    súhlasím, len opravujem 8 na 9 a 16 na 18
    Pisala som o uplne zakladnej, viem, ze ucitelia maju + 1 tyzden, ak ma odpracovane roky, moze to byt aj 10.

    Ale myslim si, ze prepocitat si to uz kata dokaze .

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ivka70 Pozri príspevok
    Pisala som o uplne zakladnej, viem, ze ucitelia maju + 1 tyzden, ak ma odpracovane roky, moze to byt aj 10.

    Ale myslim si, ze prepocitat si to uz kata dokaze .
    no vidíš a zase musím s tvojím príspevkom súhlasiť

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    Pracovnú dobu má rozvrhnutú iba na pondelok a utorok. Ostatné dni do školy nechodí. Teda má mať vypočítanú alikvotnú časť dovolenky a má ju čerpať ak sú prázdniny len počas pondelka a utorka. Srdečná vďaka.

    Čiastočný pracovný úväzok a čerpanie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.