Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Indie cez Viedeň českou špedičkou

Dobrý deň, ako premiestniť tovar dovezený letecky z Indie cez Viedenské letisko. Špedička, ktorá potom kamiónom doviezla tovar na Slovensko je regitrovaná v CZ, má teda CZ IČDPH. Na CZ faktúre má uvedenú hodnotu dopravy a clo a poznámky že tovar bol premiestnený z Indie do Viedne a z Viedne na Slovensko. Tovar a aj k tomu prislúchajúce náklady mám teda premiestniť od toho CZ dodávateľa, ktorý nám ho prepravil z Viedne?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 kde ten tovar mas (na Slovensku?) a kam ho chces premiestnit? spedicka asi nie je dodavatel tovaru
nana989 potrebujem ho premiestniť alebo nakupiť z Eu pre nemeckeho odberateľa, ktorý je tu registorvaný pre DPH podľa §5, teraz prišiel fyzicky do Viedne z Indie, tovaru faktúru mám od indického majiteľa, museli ho precliť v Rakúsku keďže tam prišiel....
ivka70 a kto ho v EU kupil od toho indickeho dodavatela, ked ty ho chces kupit od niekoho z EU?
nana989 fakturačna adresa tovaru je ta zahranična osoba, ktora ma sidlo v Nemecku ale sklad na Slovensku a tovar vstupil do Eu nie v Nemecku ale teraz cez Viedeň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dovoz tovaru z Indie cez Viedeň českou špedičkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.