Zavrieť

Porady

Česká faktúra v MRP

Prosím o radu...
Účtujem PÚ vo Windows verzii. Mám vystavené faktúry do Čiech. Tieto sú vystavené bez prepočtu kurzu, čiže iba v českej mene. Uhrádzané sú na český účet iba v CZK.
Zaujímalo by ma:
- na účte 311 mám tieto faktúry evidované v českej mene. Znamená to, že nemusím robiť žiadne prepočty kurzov a sú evidované v českej mene, alebo tú českú menu musím nejako inakšie zaznačiť?
- ako mám postupovať pri bankových úhradách?
Už som z toho zúfalá, lebo mám týchto faktúr viac - dokonca januárové a neviem, ako mám pri nich postupovať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    v DOSE je to tak, že si nastavíme v parametroch zahraničnú fa a mám tam aj sumu v EUR aj sumu pre účtovníctvo v Skk. tak skús pozrieť nejaké parametre, alebo iné nastavenia

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Vierkat,
    musis zadat kurz vo fakture v zalozke zahranicna mena alebo v zalozke rozsirene informacie. Bez toho ti to nepojde.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Adinka55 - lenže mne teraz nastal "menší" problém. Mne sa tým prepočtom zmenila tá suma v CZK - síce len o 0,14 CZK ale neviem to zmeniť. Dá sa to vôbec, alebo to nechať tak?

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Skus pozriet cez Nastavenie - ake tam mas zaokruhlovanie vydanej faktury. Nastav si zaokruhlovanie vydanej faktury na 0,01 .

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Už som to spravila, dokonca mi aj tie sumy sedia . Len by ma teraz zaujímalo, v akej mene je tá faktúra vlastne vedená? Lebo keď si dám zobraziť napríklad knihu analytickej evidencie, tak mi tie faktúry zobrazí v slovenskej mene
    Naposledy upravil vierkat : 04.03.05 at 15:32

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V slovenske mene. Ty si ich prepočítala kurzom na Sk. Ešte Ti pohľadám ako sa tieto fa. uhrádzajú, niekde som to už písala.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Super - všetko je tak ako má byť...
    Je vôbec niečo, v čom nevieš poradiť? Skláňam pred Tebou klobúk! Dúfam, že aj ja raz budem mať také vedomosti v tejto problematike ako ty...
    P.S: Keby som Ťa mala tak jeden mesiac vedľa seba - hneď by mi bolo lepšie.
    Naposledy upravil vierkat : 04.03.05 at 16:34

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Ale ešte jedna vec ma zaujíma: vzniká tu vlastne nejaký kurzový rozdiel, keď tie peniaze ostávajú na tom českom účte?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak si si prečítala ten predchádzajúci link bola tam aj odpoveď na tvoju otázku, asi si si to nevšimla:
    4. Vzniknutý kurzový rozdiel zaúčtuj tak, že sa nastavíš na faktúru, dáš ju uhradiť, potom klikneš na "Vynuluj čiastku v ..." a spristupní sa tlačítko "OK". To potvrdíš a kurzový rozdiel zaúčtuješ do denníka Interným dokladom.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Je veľa vecí, o ktorých nemám ani šajnu, vždy sa niečo nové nájde, a ja sa rada zaujímam o novinky, a veľa razy keď si čítam Vaše príspevky, len kukám čo tá chce, čo jej mám odpísať a podobné veci a potom trošku popremýšľam o čom je reč (niekedy ma aj niečo napadne). Keď neviem snažím sa to vyskúšať, keď viem s takou veľkou radosťou odpišem, len také fukoty. A ešte keď to niekomu pomôže. Je to skvelý pocit. Takže Vierka kedykoľvek nebudeš niečo vedieť a budeš to chcieť vedieť stačí len napísať a moje závity budú frčať na plné obrátky. Ty budeš mať o jednu znalosť viac, a ja budem sa vytešovať a bude ma hriať pocit spokojnosti, že sa našiel človek ktorému som aspoň troška pomohla.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    vierkat
    P.S: Keby som Ťa mala tak jeden mesiac vedľa seba - hneď by mi bolo lepšie.
    Vierka,
    Keď si stiahneš moje foto z profilu a keď sa naň kukneš hneď Ti bude veselšie a ľahšie. Alebo ja Ti ho hneď radšej priložím.
    naporade.JPG  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.