Zavrieť

Porady

Trvalé bydlisko

Žil som z manželkou u rodičov v dome po 7 rokoch sme sa rozviedli dom je písany rodicov, my sme do neho počas manželstva neinvestovali nič. Byvala manželka si po rozvode nechala trvalé bydlisko u mojich rodičov Ako sme to po dvoch rokoch zistili, otec šiel na obecny urad trvalé bydlisko mojej exmanželky zrušiť (vlastníkom domu je on). Povedali mu, že to musím prísť zrusit ja .zdá sa mi to čudné preto mi poraďte ako v tomto prípade ďalej postupovať na aký úrad mám ísť a čo kroku potrebujem dakujem
Naposledy upravil Rasťo j : 29.05.17 at 17:56
arizona Nabuduce pis trochu zrozumitelnejsie. Citat po tebe je horor!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    zrejme sa na obecnom úrade chcú vyhnúť nedorozumeniu a chybe, vlastník domu alebo bytu je oprávnený zrušiť trvalé bydlisko, ale asi to chcú mať potvrdené aj manželom, že súhlasí s odhlásením manželky z trvalého pobytu - takže treba na obecný úrad ísť a potvrdiť, že súhlasíte s odhlásením manželky z trvalého pobytu
    misoft Terka - ona už nie je Rasťovou manželkou! Je to po rozvode. Ona už nemá tam čo hľadať. Dom patrí jeho rodičom - oni rozhodujú, kto bude u nich na TP. Obecný úrad porušil zákon.
    Terezia13 upresňujem - bývalou manželkou, ale ďakujem za upozornenie

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Obecny urad nepostupuje v sulade so zakonom, otec ako vlastnik moze zrusit TP komukolvek okrem vlastnej manzelky a neplnoletych deti.
    Tvoje vyjadrenie ci nebodaj suhlas by nepotreboval ani v pripade, ze by ste boli manzelia, ani keby ho chcel zrusit tebe, kedze si, predpokladam, plnolety.

    Otec by tam mal ist znovu a trvat na tom, ze TP zrusit podla zakona musia, ak poziada vlastnik.

    Ak sa s nimi nechces hadat, zober rozhodnutie o rozvode a to im predloz, spolu s otcovou ziadostou musia exmanzelke TP zrusit a prepisat len na urad, bez ulice.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.