Zavrieť

Porady

Vytvorenie pracovneho miesta - vyhody

Ahojte,

uvazujem o vytvoreni 1 pracovneho miesta v oblasti IT mam zivnost a vyuzivam pausalne vydavky. Ake vyhody by som mohol dostat od statu ak by som vytvoril toto pracovne miesto ?

1. pocul som nieco o tom, ze urad prace mi preplati cely plat zamestnanca po nejaku dobu ak dvojnasobnu dobu bude u mna pracovat, ako je to ?

2. mam spoluziaka, ktory je ZTP, o par mesiacov koncime VS a bude sa potrebovat aj on zamestnat, pricom moja ponuka mu vyhovuje, za neho by som nemusel platit odvody + dostal by som nejaku jednorazovu fin. injekciu, ze ?

Ako je to so skusobnou dobou na ktoru zamestnavam a co v pripade, ze by napr. niekolko mesiacov po sebe uz pre mna nebolo rentabilne mat zamestnanca, mohol by som ho prepustit, aj keby uz nebol v skusobnej dobe ?

Odvody, ktore by som platil zamestnancovi by nejakym sposobom mohli znizit moje odvody ?

Dakujem za zhrnutie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vytvorenie pracovneho miesta - vyhody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.