Zavrieť

Porady

Hodnota vecného bremena práva prechodu cez pozemok

Dobrý deň, chcem poprosiť o zodpovedanie otázky: Vlastním parcelu - trvalé trávne porasty, ktorú som si dal odčleniť geometrickým plánom a následne som ju odkúpil kvôli prístupu na záhradu. Je to v podstate 4 metre dlhý pás, cesta ale je to vedené ako trv. tráv. porasty lebo nie je ani spevnená. V susedstve odkúpil jeden manželský pár pozemok, na ktorý nie je iný prístup autom, len cez tento môj. Chcem sa opýtať v prípade že sa dohodneme na uzatvorení zmluvy o vecnom bremene práva prechodu, akú výšku odplaty mám žiadať? Ten môj pozemok (cesta) má hodnotu 12000 EUR (600 m2 x 20 EUR/m2). Nechcem si len tak vymyslieť výšku, chcem aby to bolo na základe niečoho podložené.
Vopred ďakujem za odpovede

Tomáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Henten link veľký význam pre našinca nejak nemá...

    Záver je najlepší...ani tá omáčka tam nemusela byť.
    JankaO Každý si vyberie podľa svojich schopností.
    buchač Mne je šuma fuk...
    Pochybujem, silno pochybujem, že bežný jedinec vie, o čo tam vlastne ide.

    ...a možno ani Ty nie si celkom v obraze.
      zbaliť
    draik Vlastník nič dávať na súd nebude, keďže zriadenie VB nie je v jeho záujme. VB práva prechodu/prejazdu sa zriaďuje k stavbe, nie k samotnému pozemku, o to viac, ak nedostupný pozemok má nového majiteľa.

    Hodnota vecného bremena práva prechodu cez pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.