Zavrieť

Porady

čo mi môžu rodicia, keď mám 17 rokov?

Mám problém. Mám o 4 mesiace 18 rokov, priateľ má 23 rokov. Dňa 3.2.2018 ma otec dobil, že som bola komplet telo modrá. Moja mama ho štengrovala využívala to že je dlhodobo v zahraničí. Moja mama pri bitke sedela v kuchyni, ktorá je od miestnosti v ktorej ma zbil otec vzdialená asi 5 metrov a nič neurobila, ešte si hmmmmkala v kuchyni jak pripravovala jemu večeru, ani sa ma len nezastala. Za to že mám priateľa policajta ( a môj otec z duše nenávidí policajtov, mal kvôli policajtom opletačky v minulosti, ale to bolo pred 25 rokmi.) Povedala som to v škole mojej kamarátke, ktorá ma donútila pod jej nátlakom a priateľovým aj pri nátlakom zdôveriť sa učiteľke s tým. Tak aj bolo zdôverila som sa jej.
Na druhý deň to vedela riaditeľka našej školy. Podala profesorka moja trestné oznámenie na môjho otca.
Otec vypisoval SMS-ky výhražné že ma zabije aj priateľa vyhrážal sa mi v SMS-kách.
od 6.2 2018 čo sa podalo trestné oznámenie som 20km odo nich. Čiže momentálne bývam u babky ktorá má 82 rokov, žijeme s dôchodku, ktorý má babka.
Rodičia sa vyjadrili že mne nebudú posielať nijaké peniaze, povedali že nech sa stará ten kto ma ******* ....
Chcel aby som poprosiť o radu čo robiť ked ma obaja rodičia stále otravujú? Aj ked mám 17 rokov?
Mám doplniť to trestné oznámenie aj s tými výhražními SMS-kami?
Povedia mi niečo policajti v obvodnom obore kde sa trestný čin stal ?
Môže priateľ niečo s toho mať kedže mám 17 rokov ? a je verejný činiteľ ?
Ďakujem za odpovede a za rady.
3 komentárov     zbaliť
kopretinka a ten tvoj priateľ je policajt naozaj? ja mať priateľa policajta,tak sa tu nebudem pýtať na také veci,už by boli dávno zariadené.
Oliwa Takže rodičia Ťa otravujú... Ako vidíš svoju budúcnosť? Bývanie, škola/práca nula bodov, príjem, výbavička pre dieťa, kočík, starostlivosť oň, frajer, 82 ročná starká, atď., atď... Achjaj - každý je strojcom svojho šťastia...
Mila123 či už ju otravujú, či nie, nemala dostať bitku, deti sa nebijú!!!!!!!!!!!......
moja známa (dávno pred cca 35 rokmi) mala podobnú skúsenosť, dostala strašnú bitku, nástroj na bitku bol kábel od žehličky, jednalo sa o to, že kamarát, resp. jej nápadník- doliezač jej urobil "značku" na krku a jej otec s matkou to takto riešili, nič na nepýtali , keď videli značku na krku bolo im zjavné, že sa s ním vyspala, čo bola totálna hlúposť.....
po rokoch si na to spomenula, a vravela, že keby nebol vtedy socializmus mala ich oboch možno i udať, preto ak to je pravda čo píše Marcela, držím jej palce
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    hmm, podľa nadpisu som čakala inú otázku - mám doma v podstate rovnako starého syna a ten mi práve oznámil, že nastupuje na brigádu. Popri škole. Bude robiť cez víkendy a prípadne poobede. A cez prázdniny. Takže slová, že žiješ z dôchodku babky nemusia byť tak, treba sa popozerať po možnostiach.
    a nejak sa mi pletie ženský a mužský rod v otázke, takže nakoniec som trochu na pochybách. Naviac 23 ročný verejný činiteľ moje pochybnosti nezmenšuje. Nehovoriac o tom, že policajt nevie, čo s tým...

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Oliwa, Mikae, jslancik, lujza.j, Žabinka, alaya1
    6
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marcelka2000 Tak áno je možnosť, len ja som v 3 mesiaci tehotenstva a zatail a otom nikto nevie .. len priateľ a priatelovi rodičia.
    Priateľ to ako chcel aby som podala, ale tak predsa je to môj otec a nepotrebujem ho ani seba ťahať po súdoch
    vicktor Preco ta nezivi ten kto ta one ... lubi, ale vyzieras babku?
    willma Dievča momentálne nevie kde je sever podľa toho, čo som čítala. Ak je len polovica z toho pravda tak jej to vôbec nezávidím.
    Oliwa K vicktorovmu komentu: pretože aj 23 ročný policajt má určite vyšší príjem ako babka dôchodok...
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ak mas naozaj priatela Policajta - ten vie vemi dobre co mas robit.
    Ak mas aj SMS - dopln trestne oznamenie - SMS nemazat !!
    Preco nie si u priatela ?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka práve som to začala písať: To fakt priateľ-policajt nepozná postupy v takýchto prípadoch?
    marcelka2000 áno, priateľ je policajt. Dobre, ďakujem za radu, ihneď pôjdeme doplniť trestné oznámenie.
    Ako bývam i u priateľa, viac menej u priateľa som viacej ako u staršej mami ... Ale si myslím, že by mali aj tak platiť, no resp. prispievať babke ..
    ivka70 myslis? a poziadala si o zmenu zakonneho zastupcu a nasledne o vyzivovaciu povinnost rodicov?
    ci platit ti maju len preto, ze si sa rozhodla odist? tak to nefunguje ....
    marcelka2000 Nir, ešte som nepožiadala. A kde by som to mala požiadat ? resp. nebude to trvať dlhšie ako do 3.9 ?? lebo ak áno tak sa mi to neoplatí ..
    Ja som sa nerozhodla SAMA !!!! odísť z domu. Ja som už bola psychicky zle na tom .. :/
    lujza.j Niektori mladi fizli su chodiace mimoriadne udalosti...cest vynimkam...ale ked nevie......ma moznost sa opytat...skusenejsieho...
    marcelka2000 tak ako priateľ chcel aby som to podala dalej ale tak predsa je to moj otec .. a je dosť smutné že sa rakto zachoval a priatela do dnesnejho dna ani len na fotke nevidel ..
    A my ćakáme babo som v 3 mesiaci teho vie o tom len priatel a jeho rodicia a nik iný zatiaľ
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    1. máš lekársku správu ? Bola si po bitke vo februári u lekára ?
    2. ako reagovala polícia na TO podané učiteľkou ?
    3. rodičia majú voči Tebe vyživovaciu povinnosť, pokiaľ študuješ
    4. pokiaľ súd nerozhodne inak, sú do tvojích 18. rokov aj Tvojími zákonnými zástupcami.
    5. Tvoj priateľ z toho mať nič nebude, pokiaľ neurobí nič protiprávne, a ani Teba nebude na nič také navádzať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marcelka2000 áno mám lekársku správu, ktorá jee aj u polícií.
    hneď policajti - kriminalisti, ma brali k doktorom.
    Polícia bola zhrozená už ubudlo vyše 2 mesiace od bitky a ja vlastne ohľadom toho celého nič neviem ..
    A súvedeli by ste mi povedať, že koľko by trvalo,aby mojím zákonným zástupcom bola babka ? A nie rodičia ?
    Ďakujem, môj priateľ nerobí nič protiprávne ..
    Oliwa Nesúvedeli...
    ivka70 prestan bojovat s rodicmi, este stale na teba mozu poslat socialku a mozes skoncit v reedukacnom detskom domove pre matky s detmi ....
    bodliak Načo ju strašíš... ? Za 4 mesiace sa už nič podstatné neudeje.
    ivka70 no, udiat by sa mohlo, ak sa tam dostane pred 18stkou, ostane tam aj po nej , takze to nemusi byt len strasenie, vybavit sa to da aj za mesiac
    bude matkou, chce byt dospela, tiez by mohla viac zvazovat svoje konanie
      zbaliť

    čo mi môžu rodicia, keď mám 17 rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.