Zavrieť

Porady

Udelenie pokuty pri neoprávnenej reklamácii.

Prosím Vás pomôžte mi niekto s týmto.
Cez internetový obchod som si objednal televíznu kartu do počítača. Karta fungovala 2 dni na tretí deň mi nešiel cez AV obraz. Dal som ju na reklamáciu. Keď som ju bol vyzdvihnúť, musel som zaplatiť pokutu 250 Sk preto, že karta bola v poriadku. Povedal, že reklamácia bola neoprávnená, karte nič nebolo. Karta bola samozrejme v záruke. Mal na to právo, aby si za to zobral peniaze? Ten technik bol zamestnanec predajcu.
Naposledy upravil ericson : 29.12.07 at 16:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    britva je offline (nepripojený) britva

    Man britva
    Ono pokial ta karta bola funkcna ked bola davana na reklamaciu a maju nejaku klauzulu v zarucnych podmienkach tak mozu pozadovat penazn uhradu za neopravnenu reklamaciu. Pokial vsak bola pokazena,co vsak z vasho prispevku tazko urcit,nic by ste neplatili. Bola by to opravnena reklamacia.

    ericson je offline (nepripojený) ericson

    ericson
    My nevieme určiť či karta bola pokazená alebo nie pretože po namontovaní do počítača normálne fungovala pričom normálny televízny signál išiel a prestal ísť len signál cez AV. To znamená že až by boli takéto podmienky tak každý spotrebiteľ by musel mať odborné vzdelanie aby vedel identifikovať poruchu.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    ericson Pozri príspevok
    My nevieme určiť či karta bola pokazená alebo nie pretože po namontovaní do počítača normálne fungovala pričom normálny televízny signál išiel a prestal ísť len signál cez AV. To znamená že až by boli takéto podmienky tak každý spotrebiteľ by musel mať odborné vzdelanie aby vedel identifikovať poruchu.
    Treba vyžiadať písomné vyjadrenie k reklamácii notifikovanej osoby skúšobne, že tá karta je v poriadku. Rozhodne písomne, z akého dôvodu bolo treba platiť pokutu Predajňa sama sa o tejto veci rozhodnúť nemôže, ani jeho dodávateľ, len a len štátna skúšobňa a ich vyjadrenie si vyžiadaj.

    Udelenie pokuty pri neoprávnenej reklamácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.