Zavrieť

Porady

Dovolenka

Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    micka273 Pozri príspevok
    Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
    Treba postupovať podľa ZP, a nie tak, ako uvádzaš. To, nie je v súlade so zákonom. Dovolenka sa neodpisuje len tak, hala bala. A rovnako sa ani neprepláca, pozri si príslušné ustanovenia ZP.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    micka273 Pozri príspevok
    Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
    to sú nejaké zvláštné čachre-machre toto...

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    micka273 Pozri príspevok
    Dobrý večer som začínajúca účtovníčka a neviem si rady porsím niekoho skúseného o radu. Jeden zamestnanec urobil škodu na majetku tým, že podpálil maringotku podotýkam bol opitý a dohodol sa so zamestnávateľom že mu miesto ohlásenia stiahne dovolenku ale účtovníčka to neurobila a ani vobec neodpisovala dovolenku ked si ju aj zamestnanci nahlasili a teraz majú veľa dovolenky a hrozí že si ju budú chcieť dať neoprávnenne preplatiť.A ešte niektorý zamestnanci dostali miesto preplatenej dovolenky drevo a tiež to samozrejme tá pani účtovníčka nespravila . Ako to mám teraz napraviť? prosím veľmi o pomoc. Ďakujem
    hovorí niečo pojem porušenie PD, škodová komisia?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podľa mňa tu celkovo chýbajú elementárne znalostí ZP. A možno nie len toho. A to by mala ovládať už aj začínajúca účtovníčka. Odporúčam teda študovať, študovať, bez toho sa nedá robiť nič dobre.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Podľa mňa tu celkovo chýbajú elementárne znalostí ZP. A možno nie len toho. A to by mala ovládať už aj začínajúca účtovníčka.
    tweety-na, nebud na ňu taká zlá- však si spomeň, na to,že aj ty si niekedy začínala? tiež si bola nesmelá a nebola si od narodenia hneď taká účtovnícka hviezda ako si teraz...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    tweety-na, nebud na ňu taká zlá- však si spomeň, na to,že aj ty si niekedy začínala? tiež si bola nesmelá a nebola si od narodenia hneď taká účtovnícka hviezda ako si teraz...
    Ja nie som zlá, je to len a len v jej prospech. Bez študovania zákonov to jednoducho neide.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    tweety-na, nebud na ňu taká zlá- však si spomeň, na to,že aj ty si niekedy začínala? tiež si bola nesmelá a nebola si od narodenia hneď taká účtovnícka hviezda ako si teraz...
    Neviem ako Ty, ale keď som sa narodila, bola som malým bábätkom .

    micka273 je offline (nepripojený) micka273

    micka273
    Ja som myslela, že porada slúži na pororadenie pre ľudí menej znalých a nevedela som že Vás tu svojou neznalosťou takto pobúrim.to drevo firma kúpila z toho dôvodu že si to ľudia žiadali pretože potrebujú kúriť, bola to kompenzácia miesto vyplatenia dovolenky a predsa firma za to zaplatila žiadne čachre machre lenže pani , ktorá mimochodom ma ZP v malíčku to vôbec nezaučtovala a nechala to tak čím vzniklo že síce firma vyplatila ale ona tie dovolenky vobec ľuďom nestiahla a teraz majú dovolenky aj po 133 dní, ale už viem ako na to takže Vám prajem príjemnú zábavu a ja idem študovať aby som nemusela nikoho zaťažovať svojou hlúposťou Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    micka273 Pozri príspevok
    Ja som myslela, že porada slúži na pororadenie pre ľudí menej znalých a nevedela som že Vás tu svojou neznalosťou takto pobúrim.to drevo firma kúpila z toho dôvodu že si to ľudia žiadali pretože potrebujú kúriť, bola to kompenzácia miesto vyplatenia dovolenky a predsa firma za to zaplatila žiadne čachre machre lenže pani , ktorá mimochodom ma ZP v malíčku to vôbec nezaučtovala a nechala to tak čím vzniklo že síce firma vyplatila ale ona tie dovolenky vobec ľuďom nestiahla a teraz majú dovolenky aj po 133 dní, ale už viem ako na to takže Vám prajem príjemnú zábavu a ja idem študovať aby som nemusela nikoho zaťažovať svojou hlúposťou Ďakujem
    Micka, dovolenka sa neprepláca, dovolenka sa musí vyčerpať do konca nasl.kal.roka. Firma môže preplatiť len časť nad 4 kal.týždne. Ak si ju zamestnanec nestihne vyčerpať, bohužial - prepadne mu.

    Doporučujem preštudovať novelu Zákonníka práce, ktorú nájdeš na hornej liste Porady.

    Prepáč - vykazovať zamestnancovi 133 dní dovolenky je poriadna blbosť. Ak ju urobila predchádzajúca účtovníčka, je na tebe, aby si to dala do poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.