Zavrieť

Porady

Vyplatenie podielu z dedicstva

Dobry den, po rodicoch som s dalsim dedicom zdedil rodinny dom. Konkretne moja cast je 1/5, a zvysok 4/5 patri jemu. Dalej na dedicskom konani bolo dohodnute, ze vacsinovy vlastnik zabezpeci predaj domu a do 30 dni od nadobudnutia majetkoveho prospechu mi vyplati moju ciastku. Ale ubehli 2 mesiace a stale som nenasiel inzerat, ze by druhy dedic dom konecne predaval. Vztahy v rodine nie su najlepsie, preto nemam velku chut ho kontaktovat. Ale mam dojem, ze vobec nema zaujem nehnutelnost predavat, nakolko nou vyhradne disponuje a ja k nej ani kluce nemam. Je nejaka moznost urgovat predaj alebo sa domahat podla zakona vyplatenia podielu este pred predajom nehnutelnosti? Alebo je to cisto patova situacia kedy s danym stavom nemozem nic robit? Este upresnim, ze mne pripadla len cast nehnutelnosti a bez pozemkov. Takze predpokladam ze inzerat v realitnej kancelarii by som asi ani nemohol podat nakolko pozemky patria tomu druhemu dedicovi, a ja nepoznam ani ich cenu.
buchač Len v krátkosti :

1. Áno, je.
2. Nie, nie je.

Viac sa nerozpisujem...ale dalo by sa povedať, že si tak trochu nedočkavý.
misoft Doplním.... pokiaľ 4/5 vlastník užíva i tvoju 1/5 majetku, máš právo za užívanie požadovať náhradu, nakoľko nemáš prístup do nehnuteľnosti a je ti upierané právo nakladať s tvojou časťou majetku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyplatenie podielu z dedicstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.