Zavrieť

Porady

Aký je rozdiel medzi exekučným príkazom a Výzvou na vykonávanie zrážok zo mzdy?

Dobrý deň, som začínajúca mzdová účtovníčka a chcela by som Vás poprosiť o pomoc ohľadom exekúcií. Zamestnanec má exekúciu, kde mu stŕhame 1/3 mzdy podľa výpočtu. V minulosti mu prišli postupne aj 4 Výzvy na vykonávanie zrážok zo mzdy. Kedže mu už strhávame 1/3 na splácanie exekúcie, do týchto ostatných sme napísali list, že sú v poradí ale že zamestnanec má exekúciu ktorú spláca.On sa však rozhodol splácať aj prvú výzvu a spísal so zamestnávateľom dohodu, aby sme mu stŕhali 100,- EUR a splácali prvú výzvu v poradí. Splátka však podľa výzvy predstvovala 150,- EUR. Splátky 100,- EUR sme posielali 4 mesiace, avšak terz nám opať poslal list, kde žiada upraviť túto sumu na 80,- EUR. Chcem sa spýtať, či je možné, aby zamestnanec požiadal aby sme mu stŕhali viac ako tú 1/3 a či si túto čiastku može sám upravovať. Poprípade, neviete mi poradiť nejaké zákony, vyhlásenia, čo by a tejto problematiky týkali? Ďakujem za Váš čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aký je rozdiel medzi exekučným príkazom a Výzvou na vykonávanie zrážok zo mzdy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.