Zavrieť

Porady

zdaniteľný príjem cirkvi

Dobrý deň, pekne prosím o radu. Cirkev má zdaniteľný príjem za odpredaj dreva z farského lesa, od toto príjmu si odráta náklady na vynaloaženie tohto príjmu a zostane základ dane, ktorý sa zdaní. Ziskaný príjem bol použitý v plnej výške na opravu a elektrifikáciu zvonov, lebo tento výdavok prevyšoval príjem zo zbierok farnosti, ktzoré nie sú zdaniteľným príjmom. CHcem sa opýtať, či nemôžem ponížiť zdaniteľný príjem o tieto náklady. Myslím, že nie, ale chcem sa uistiť, aby som neurobila niečo zlé.
Ďakujem, ďakujem, ďakujem
mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    maria58 Pozri príspevok
    Dobrý deň, pekne prosím o radu. Cirkev má zdaniteľný príjem za odpredaj dreva z farského lesa, od toto príjmu si odráta náklady na vynaloaženie tohto príjmu a zostane základ dane, ktorý sa zdaní. Ziskaný príjem bol použitý v plnej výške na opravu a elektrifikáciu zvonov, lebo tento výdavok prevyšoval príjem zo zbierok farnosti, ktzoré nie sú zdaniteľným príjmom. CHcem sa opýtať, či nemôžem ponížiť zdaniteľný príjem o tieto náklady. Myslím, že nie, ale chcem sa uistiť, aby som neurobila niečo zlé. Ďakujem, ďakujem, ďakujem
    mária
    Výdavok na opravu a elektrifikáciu zvonov nespĺňa generálnu podmienku daňového výdavku v zmysle § 2 písm. i) ZoDP, pretože neslúži na dosahovanie a zebezpečenie príjmu podliehajúceho dani. Pokiaľ bol zaúčtovaný do nákladov, je pripočitateľnou položkou k základu dane.
    Pri lese by okrem nákladov na ťažbu a prepravu dreva prichádzala do úvahy ako nákladová položka možnosť tvorby daňovej rezervy na lesnú pestovnú činnosť v zmysle § 20 ods. 9 písm. b) ZoDP. Treba pozrieť do projektu lesnej pestovnej činnosti resp. konzultovať možnosti s príslušným odborným lesným hospodárom.

    maria58 je offline (nepripojený) maria58

    maria58
    Ďakujem pekne za odpoveď, náklady na opravu zvonov som nezahrnula do nákladov, takže to mám správne. Je fajn, že ste mi poradili. Som totiž začínajúca účtovníčka.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Dobrý deň, mám takýto problém. Farský úrad dal vypracovať projekt na osvetlenie kostola. Celková výška projektu je cca 95 tis. Je tu zahrnutý materiál a práca. Zároveň farský úrad požiadal obec o príspevok na toto osvetlenie. Obec prispela určitou čiastkou ale s podmienkami, s ktorými sa veľmi nestotožňujeme. Tvrdia, že majetok, ktorý sa zakúpi, podlieha inventarizácii s majetkom obce. Je to tak, že sa to posudzuje ako investícia - osvetlenie kostola?

    zdaniteľný príjem cirkvi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.