Zavrieť

Porady

výpočet mzdy

môže mi niekto poradiť, ako sa počíta mzda? viem, že nie sme v škole, ale potrebujem jedinému zamestnancovi vypočítať mzdu a neviem ako. v nejakej knihe som sa dočítala, že potrebujem od zamestnanca vyhlásenie o dani, ktorým si zamestnanec uplatňuje odpočítateľnú položku na daňovníka???????? To môže každý jeden zamestnanec, alebo to iba vyvolení ...

základná mzda zamestnanca je 7 000,-- Sk + dostáva odmenu za sprostredkovanie obchodu cca 9 000,00 Sk. Ďalej dostáva stravné lístky v hodnote 60,00 Sk (musím mu prispievať aj zo sociálneho fondu?) Aké tlačivá musím vyplniť po odovzdaní mzdy???? Pomóóóóóóóóóc.........
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

otázka na trošku dlhšiu odpoveď, ale vyskúšaj aspoň tento link:

http://www.porada.sk/showthread.php?...highlight=mzda
0 0
kvietok kvietok

kvietok je offline (nepripojený) kvietok

ďakujem. no a čo tá odpočítateľná položka. existuje (na porade)na to nejaké tlačivo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

na stránke drsr.sk sú tlačivá k tomu potrebné toto kontrétne sa volá Vyhlásenie na zdanenie príjmov zo závislej činnosti
všetky tlačivá sa tam dajú aj pekne vytlačiť.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

kvietok
ďakujem. no a čo tá odpočítateľná položka. existuje (na porade)na to nejaké tlačivo?
Pripájam Ti to tlačivo.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tu si vieš vypočítať priamo mzdu a takisto aj odvody
http://www.financnik.sk/financie.php?did=vypocet-mzdy
0 0
MMiro MMiro

MMiro je offline (nepripojený) MMiro

lenkak
Tu si vieš vypočítať priamo mzdu a takisto aj odvody
http://www.financnik.sk/financie.php?did=vypocet-mzdy
Ja, ja Lenka, na www.Financnik.sk ja naozaj dobry vypocet cistej mzdy, aj ked zovseobecneny, ale je velmi dobry :-)

vrelo odporucam.
0 0
kvietok kvietok

kvietok je offline (nepripojený) kvietok

No dobre. tam som už bola aj predtým. ja len neviem, či odpočítateľnú položku na daňovníka si môže uplatňovať každý. možno si teraz poviete, že mi asi š..e, že takúto vec neviem, ale vážne nemám ani tušenia. takže to tlačivko mi môže vyplniť každý zamestnanec a tým sa mu znižuje základ dane???
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kvietok
No dobre. tam som už bola aj predtým. ja len neviem, či odpočítateľnú položku na daňovníka si môže uplatňovať každý. možno si teraz poviete, že mi asi š..e, že takúto vec neviem, ale vážne nemám ani tušenia. takže to tlačivko mi môže vyplniť každý zamestnanec a tým sa mu znižuje základ dane???
áno, nárok na odpoč. položku má každý zamestnanec, len ti musí podpísať vyhlásenie. Ak by mal uzatvorený PP u viacerých zamestnávateľov, uplatňuje si ju len u jedného.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

a ak má dieťa, tak má nárok aj na daňový bonus 400,- Sk
0 0
zuzka01 zuzka01

zuzka01 je offline (nepripojený) zuzka01

Ahoj prosim ta ty si mzdárka alebo sekretárka???

hrubá mzda - poistné - nezdaniteľná čiastka 7328.-Sk a z toho zostatku 19% daň.

co sa tyka nezdanitelnej čiastky má na nu nárok kazdý zamestnance okrem výsluhového dôchodcu, a starobného dôchodcu....Ale može si ju uplatnovať iba u jedného zamestnávateľa..takže najprv si over či nemá uz náíhodou niekde inde podpísané daň výhlásenie...
nehnevaj sa na mna,ale ma to velmi zaskocilo)pekný deň prajem a vela stastia)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zuzka01
Ahoj prosim ta ty si mzdárka alebo sekretárka???

hrubá mzda - poistné - nezdaniteľná čiastka 7328.-Sk a z toho zostatku 19% daň.

co sa tyka nezdanitelnej čiastky má na nu nárok kazdý zamestnance okrem výsluhového dôchodcu, a starobného dôchodcu....Ale može si ju uplatnovať iba u jedného zamestnávateľa..takže najprv si over či nemá uz náíhodou niekde inde podpísané daň výhlásenie...
nehnevaj sa na mna,ale ma to velmi zaskocilo)pekný deň prajem a vela stastia)
Zuzi a teraz si reagovala na koho?
0 0
kvietok kvietok

kvietok je offline (nepripojený) kvietok

ja uz vlastne ani neviem, co som. to je tak, ked ta hodia do vody a povedia - plavaj. tak nejako zacinam aj ja a uz mam z toho gulas. doteraz som pracovala ako fakturantka - to ti bola pohoda. ale zrazu, ze vraj uctovnicka a k tomu este aj mzdarka. potom to tak vyzera. no a ked som uz zo seba urobila totalneho blbca, tak to dorazim. ked uz krvopotne vypocitam mzdu, vyplatim ju - potom co? viem, ze musim podat mesacny vykaz na socialnu poistovnu a vykaz na zdravotnu poistovnu. a co danovy urad?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kvietok
ja uz vlastne ani neviem, co som. to je tak, ked ta hodia do vody a povedia - plavaj. tak nejako zacinam aj ja a uz mam z toho gulas. doteraz som pracovala ako fakturantka - to ti bola pohoda. ale zrazu, ze vraj uctovnicka a k tomu este aj mzdarka. potom to tak vyzera. no a ked som uz zo seba urobila totalneho blbca, tak to dorazim. ked uz krvopotne vypocitam mzdu, vyplatim ju - potom co? viem, ze musim podat mesacny vykaz na socialnu poistovnu a vykaz na zdravotnu poistovnu. a co danovy urad?
na daňový úrad posielaš štvrťročne Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov ....
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Aby sme to celé zhrnuli, tak po vypočítaní mzdy posielaš výkazy do Sociálnej poisťovne - mesačný výkaz, do Zdravotnej poisťovne - výkaz o preddavkoch za ZP, na Daň. úrad štvrťročný prehľad, ale pozor, ak má dieťa a uplatňuje si daň. bonus, ktorý je po vypočítaní väčší ako daňová povinnosť zamestnancov, doplatíš ho z vlastných prostriedkov zamestnávateľa a tlačivom si požiadaš daň. úrad o vrátenie rozdielu! Všetky tlačivá si nájdeš na internetových stránkach príslušných inštitúcií. Veľa šťastia
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Ešte k tým mzdám.
Nie je to jednoduché. Treba sledovať zákony, zmeny ohľadne odvodov (ktoré sa menia rok, čo rok), ohľadom nezdaniteľného minima, ktoré sa odvíja od násobku životného minima (mimochodom živ.minimum je 4.580,- x 19,2 násobok = 87.936 : 12 = 7.328,-Sk čo je nezdanit.minimum), prihlasovanie a odhlasovanie do zdravotiek a sociálky - do 2dní, výkazy aj na DÚ atď. Mala by si ísť na školenie. Zamestnávateľ nemôže od teba chcieť aby si ako účtovníčka zrazu robila mzdy.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Poradca vydal jednu skvelú knihu pre začiatočníkov na mzdy. Výpočet, odovody. Bolo to síce v minulom roku kniha Dane a účtovníctvo 2/04 (tuším, pozriem sa,ak nie tak názov opravím), treba si ju skúsiť zohnať. Je to dobrý pomocník, takisto aj v Poradcovi podnikateľovi v najnovšom čísle je dobre táto tematika rozoberaná.
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ahojte. chcem sa teda opýtať my sme tiež malá firma a teraz chcú prvýkrát zobrať zamestnanca. chcú aby som to robila ale sledujem že to neni vôbec také jednoduché.
kde nájdem nejaký zoznam školení na akej stránke?
a ešte sa chcem spýtať nemá niekto tú príručku od krosu volá sa príručka pre začínajúcich mzdárov? je dobrá nepomohla by mi?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Kvietok aj Ajula, ja sa večer troška posnažím a prilepím Vám tu teda ten základ z toho Poradcu. Možno Vám to pomôže.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Kvietok, tak ako píše Olgica, nie je to jednoduché. Ak máš len 1 pracovníka, daj si spracovávať mzdovú agendu externe. Inak treba sledovať množstvo predpisov, ktoré sa stále menia, absolvovať školenia.
0 0
kvietok kvietok

kvietok je offline (nepripojený) kvietok

ja som si tú knihu od krosu kúpila, ale veľmi mi nepomohla. sú tam zákony mzdovej legislatívy, ktoré nájdeš aj na internete, ďalšie zákony ako napr. zákon o sociálnom fonde, o štátnych sviatkoch, ... je to napísané veľmi všeobecne. Je znázornený aj výpočet mzdy, ale takým spôsobom, že: ja viem rátať mzdy, mám program olymp a ty si môžeš ísť pískať ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať