Zavrieť

Porady

Ako uplatniť DPH z minulého roku v OMEGE?

Dobrý deň! Prosím o radu v nasledovnom prípade: V minulom roku som mala zaúčtované faktúry v 4. Q 2007 s tým, že som dala DUD 3.1.2008, t.j. DPH som chcela uplatniť až v roku 2008. Teraz to však neviem dať dokopy. Do DPH mi ťahá len 1. q 2008 a neviem dotiahnuť do DP aj tie faktúry z min. roku. Mala by som niečo urobiť s dátumami, ale neviem kde ani čo. V príručke som to nenašla. Môžete mi, prosím, poradiť? Omegu mám len od 4. Q 2007, a tak v nej tápem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Treba to preúčtovať cez interné doklady. V starom roku si mala DPH zaúčtovať nie na účet DPH, ale na nejaký nákladový, ktorý si si dala potom ako pripočítateľnú položku, aby Ti ti neovplyvňovalo základ dane. V novom roku to z toho nákladového účtu preúčtuješ na účet DPH.

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Ďakujem. No to som teda dobre pobabrala. Čo však teraz, keď už Dp aj výkazy sú odovzdané. Asi mi nezostane iné, len spraviť DP z 2 častí - tohtoročne uplatnenej za 1. q a minuloročnú neuplatnenú za 4. Q.
    Včera som toľko čarovala, až som si v OMEGE vyrobila takú chybu, že ma systém na ňu upozornil a posielala som automatizovane správu o chybe. Neviem, ako to dopadne. Mýlilo ma to, že sa dá upraviť dátum uplatnenia dane a tam som dala 3.1. a myslela som, že sa to prenesie bez problémov. To sa však podarí asi len vrámci roku. Zaujímavé však je, že 3 doklady sa mi z minulého roku podarilo prehodiť cez opravu, neúčtovať, uplatniť daň a dostali sa mi aj do DP za 1. Q. Ostatné však tak nejdú, tak neviem, v čom je pes zakopaný.

    Ako uplatniť DPH z minulého roku v OMEGE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.