Zavrieť

Porady

barter

Ahojky. Vie mi niekto povedať, či má skúsenosti s barterom a čo si o tom myslíte? Díky moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    barter je vecou dohody dvoch strán. Systém niečo za niečo. Každý vystaví na svoje dodanie faktúru a tie si vzájomne započítajú.
    .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzu247
    Ahojky. Vie mi niekto povedať, či má skúsenosti s barterom a čo si o tom myslíte? Díky moc.
    Áno mám skúsenosti s barterovým obchodom, s barterovými účtami - účtovanie ako nebankový dom, barterové koruny...
    Serióznosť barteru je na majiteľovi účtu, resp. zakladateľovi barteru, aby nevyužíval bartery ostatných partnerov len vo svoj prospech, a aby nakoniec nezostal Čierny Peter tým, čo dodajú najviac tovaru, služieb a nemajú za čo minúť svoje barterové koruny, lebo je to platidlo len v systéme partnerov barteru. Kým začneš spoluprácu v tomto systéme over si aká je kúpyschopnosť hlavného partnera v SKK, ako uhrádza svoje záväzky voči iným firmám, ktoré nie sú v systéme, ak má na svojom barterovom konte príliš veľkú sumu mínusom na výpise z účtu, rýchlo zatvor dvere a ujdi! To čo on má mínusom, ty budeš mať plusom ale nekúpiš za to absolútne nič... No a nehovorím o vstupných poplatkoch do systému a poplatkoch za vedenie účtu, poplatky za nákupy alebo predaj - najskôr doporučujem preveriť, až potom veriť!
    Ak si dáš vo vyhľadávači hľadať barter* - nájdeš už viac problémov rozoberaných o tejto téme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.