Zavrieť

Porady

uzávierkové doklady

Dobrý deň,
robím účtovníctvo v programe ALFA. Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma počítač opýta, či chcem doklad uložiť ako uzávierkový doklady. Čo to znamená, a aké doklady ukladám ako uzávierkový doklad?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ežor Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    robím účtovníctvo v programe ALFA. Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma počítač opýta, či chcem doklad uložiť ako uzávierkový doklady. Čo to znamená, a aké doklady ukladám ako uzávierkový doklad?
    Ďakujem
    Uzávierkový doklad nahadzujete na konci roka v rámci uzávierkových operácii .
    V priebehu roku kliknete "NIE" .
    Ak by ste klikli áno , tak účtovnú operáciu v PD Vám vysvieti na zeleno a objavila by sa v PD pod čiarov ...teda medzi poslednými položkami za dátumom 31.12.2007.

    Čo patrí pod uzávierkové operácie...link tu
    http://www.porada.sk/t18819-uzavierk...%E9+oper%E1cie
    Naposledy upravil Zita5 : 18.10.07 at 09:22

    zuzanka76 je offline (nepripojený) zuzanka76

    zuzanka76
    Ja zvyknem ako uzávierkové doklady uložiť aj koncoročné odpisy. Ale v priebehu roka (napr. nejaké halierové vyrovnania) neukladáš doklad ako uzávierkový.

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    Ežor Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    robím účtovníctvo v programe ALFA. Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma počítač opýta, či chcem doklad uložiť ako uzávierkový doklady. Čo to znamená, a aké doklady ukladám ako uzávierkový doklad?
    Ďakujem
    Uzávierkovými operáciami na konci účtovného obdobia sa:
    a) zvýšia príjmy o sumy doteraz nezaúčtované v peňažnom denníku, ktoré sa zahŕňajú do základu dane z príjmov
    b) znížia príjmy o sumy, ktoré sa nezahrňujú do základu dane z príjmov (napr. uznaná reklamácia)
    c) zvýšia výdavky doteraz nezaúčtované (napr. daňové odpisy odpisovaného majetku)
    d)znížia výdavky o sumy, ktoré sa nezahŕňajú do základu dane z príjmov (napr. storná výdavkov, ktoré sú daňovo neuznateľným výdavkom, výdavky nad limit...)
    Tieto operácie nemajú vplyv na pohyb peňažných prostriedkov v pokladnici, ani na bežnom účte. Vykonávajú sa za účelom zistenia správneho základu dane z príjmov...

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    ahojte chcem sa spýtať,vkladám do majetku nehnuteľnosť cez ID, má to byť uložené ako uzávierkový doklad? Odpisy mi je jasné, že hej. Tiež účtujem mesačne tovar po záruke cez ID mínusom z výdaja tovaru, keďže to účtujem v priebehu roka, neukladám to ako uzávierkový doklad, je to ok? a čo ten vklad nehnuteľnosti? ďakujem za odpoveď.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    msa Pozri príspevok
    ahojte chcem sa spýtať,vkladám do majetku nehnuteľnosť cez ID, má to byť uložené ako uzávierkový doklad? Odpisy mi je jasné, že hej. Tiež účtujem mesačne tovar po záruke cez ID mínusom z výdaja tovaru, keďže to účtujem v priebehu roka, neukladám to ako uzávierkový doklad, je to ok? a čo ten vklad nehnuteľnosti? ďakujem za odpoveď.
    žiadne odpovede? ďakujem aj tak.

    uzávierkové doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.