Zavrieť

Porady

Vykazy za dan zo zavislej cinnosti

Cafte, zalozili sme si SRO a prihlasili sa v JUNy aj na Dan zo zavislej cinnosti. Nie sme platcami DPH a zamestnali sme 3 brigadnikov na zaciatku JULa. Prihlasili sme ich aj do SP - tam mi dali tlacivo ktore odovzdam ako vykaz.

Moje otazky su: Ktore presne tlacivo mam predkladat na Danovy urad stvrtrocne? Kde a dokedy mam presne tu dan zaplatit? Treba dat vykaz aj za 2. kvartal (zapisani sme od JUNa ale brigadnikov sme mali az v JULy)? Dakujem.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

PetrikNmUno Pozri príspevok
Cafte, zalozili sme si SRO a prihlasili sa v JUNy aj na Dan zo zavislej cinnosti. Nie sme platcami DPH a zamestnali sme 3 brigadnikov na zaciatku JULa. Prihlasili sme ich aj do SP - tam mi dali tlacivo ktore odovzdam ako vykaz.

Moje otazky su: Ktore presne tlacivo mam predkladat na Danovy urad stvrtrocne? Kde a dokedy mam presne tu dan zaplatit? Treba dat vykaz aj za 2. kvartal (zapisani sme od JUNa ale brigadnikov sme mali az v JULy)? Dakujem.

§§ 35 a 39 zákona o dani z príjmu
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

za jún nemusíš, nakoľko ste nemali žiadnych zamestnancov, resp. nevyplatili ste za 06/2011 žiadnu zdaniteľnú mzdu.....a potom najneskôr po uplynutí Q. t.j. za 7,8,a 9 mesiac najneskôr 31.10. predložíš kvartálny výkaz - prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň,
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
PetrikNmUno Pozri príspevok
Cafte, zalozili sme si SRO a prihlasili sa v JUNy aj na Dan zo zavislej cinnosti. Nie sme platcami DPH a zamestnali sme 3 brigadnikov na zaciatku JULa. Prihlasili sme ich aj do SP - tam mi dali tlacivo ktore odovzdam ako vykaz.

Moje otazky su: Ktore presne tlacivo mam predkladat na Danovy urad stvrtrocne? Kde a dokedy mam presne tu dan zaplatit? Treba dat vykaz aj za 2. kvartal (zapisani sme od JUNa ale brigadnikov sme mali az v JULy)? Dakujem.
Na DÚ je potrebné predkladať tlačivo, ktoré som ti uviedla v prílohe.
Ak zamestnanci (dohodári) majú u vás podpísané vyhlásenie k uplatneniu nezdaniteľnej čiastky, a ich mesačná odmena bude nižšia ako 296,60 €, daňová povinnosť bude nulová a z toho dôvodu nebudete ani žiadnu daň odvádzať DÚ.
Ak však nemajú podpísané vyhlásenie ..., preddavok na daň ste povinní odviesť DÚ najneskôr do 5 dní po vyplatení mzdy poslednému zamestnancovi.
Viď Zákon o dani z príjmov

§ 35
Vyberanie a platenie preddavkov na daň a dane z príjmov zo závislej činnosti


(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.

Len tak mimochodom, že nie ste platiteľmi DPH nemá vôbec žiadny význam pri dani z príjmov
6 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

OK. Takze s tym vykazom mam cas do konca oktobra. Teraz pre Vas mozno este banalnejsia otazka:

Mali sme 3 brigadnikov a kazdy dostal odmenu 10 Eur. T.j. 3x8,1 Eur na ruku a 3x1,9 Eura je dan, plus 0,315 Eur pojde do SP za GP a UP. Kam mam presne (na jaky ucet) tu dan poslat (Bratislava V)? A co mam v tej platbe uviest? Fakt by ste mi s tym pomohli...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

číslo účtu si nájdeš aj na web. stránke DÚ, nezabudni, pozrieť na daň zo záv. činnosti a VS bude vaše DIČ a KS 1148 či 1144 ako preddavková daň.....ŠS 072011 a pod.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

čísla účtov nájdeš tu http://www.google.sk/url?sa=t&source...9foL6o2NDU4lEA
3 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

Daňový úrad Bratislava V - Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku - 7000056989/8180

alebo

Daňový úrad Bratislava V - Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti - 7000056911/8180

Predpokladam ze to bude PO ked to posielam za firmu...ja len este ci su moje vypocty spravne? ze na DU mam poslat 1,9x3 Eur a do SP tolko kolko som uviedol...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
PetrikNmUno Pozri príspevok
Daňový úrad Bratislava V - Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku - 7000056989/8180

alebo

Daňový úrad Bratislava V - Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti - 7000056911/8180

Predpokladam ze to bude PO ked to posielam za firmu...ja len este ci su moje vypocty spravne? ze na DU mam poslat 1,9x3 Eur a do SP tolko kolko som uviedol...
Na tento účet:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...dQ!!#7_0_5ANNM

Je to daň fyzických osôb zo závislej činnosti - pretože je to daň za zamestnancov a nie daň vypočítaná z daňového priznania PO.

Daň z príjmu 10 € je 1,9 €. Čiže na DÚ odvedieš sumu 3x1,9.
GP za zamestnancov je 0,07 0,08 a ÚP za zamestnancov je 0,24 0,02 €.
Naposledy upravil rodina1 : 11.07.11 at 10:06 Dôvod: oprava súm
4 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

Dakujem ze polopatisticku odpoved
0 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

Este k tomu GP...urcite je to 0,07? Lebo niekto tu spominal ze sa to zaokruhluje smerom nahor a teda by to malo byt z 0,075 na 0,08...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

PetrikNmUno Pozri príspevok
Este k tomu GP...urcite je to 0,07? Lebo niekto tu spominal ze sa to zaokruhluje smerom nahor a teda by to malo byt z 0,075 na 0,08...
Garančné poistenie je 0,25 a úrazové 0,8.
Tým, že som Ťa v úvode odkázala na §§ a nedala polopatistickú odpoveď, som Ti chcela o.i. naznačiť aj to, že minimálne bez ich prečítania sa Ti môže stať, že sa pokute nevyhneš, lebo z týchto odpovedí nevieš napríklad nič o hlásení a iných mzdových povinnostiach. Podľa zadania otázky si myslím, že ...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
PetrikNmUno Pozri príspevok
Este k tomu GP...urcite je to 0,07? Lebo niekto tu spominal ze sa to zaokruhluje smerom nahor a teda by to malo byt z 0,075 na 0,08...
Zákon o sociálnom poistení
§ 129
Poistné na nemocenské poistenie, starobné poistenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity



(2) Jednotlivé sumy poistného na nemocenské poistenie, poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie 1), poistného na invalidné poistenie, poistného na úrazové poistenie vrátane prirážky k poistnému na úrazové poistenie a zľavy z poistného na úrazové poistenie, poistného na garančné poistenie, poistného na poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu solidarity sa zaokrúhľujú na 10 eurocentov najbližší eurocent nadol.

Takže suma, ako som ti písala ...
Naposledy upravil rodina1 : 11.07.11 at 10:02 Dôvod: úprava textu - vďaka zk24
1 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
tak teraz 10 eurocentov, alebo centov?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
zaokrúhľuje sa na eurocenty nadol, takže: 0,075 centov sa zaokrúhľuje na 0,07 centov.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

rodina1 Pozri príspevok
Zákon o sociálnom poistení
§ 129
Poistné na nemocenské poistenie, starobné poistenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity


(2) Jednotlivé sumy poistného na nemocenské poistenie, poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie 1), poistného na invalidné poistenie, poistného na úrazové poistenie vrátane prirážky k poistnému na úrazové poistenie a zľavy z poistného na úrazové poistenie, poistného na garančné poistenie, poistného na poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu solidarity sa zaokrúhľujú na 10 eurocentov najbližší eurocent nadol.

Takže suma, ako som ti písala ...
Doplnim, ze to cervene ma byt preciarknute....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Posledné znenie predtmetného paragrafu


(2) Jednotlivé sumy poistného na nemocenské poistenie, poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie1), poistného na invalidné poistenie, poistného na úrazové poistenie vrátane prirážky k poistnému na úrazové poistenie a zľavy z poistného na úrazové poistenie, poistného na garančné poistenie, poistného na poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu solidarity sa zaokrúhľujú [COLOR=Red]na najbližší eurocent nadol.

Správne sadzby. sú 0,8 úrazové a 0,25 garančné
http://www.socpoist.sk/74/475s
/COLOR]

http://www.socpoist.sk/75/476s
Naposledy upravil evina : 11.07.11 at 09:48
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Citam celu temu a nepochopila som kde ste zobrali 0,7 €?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
aj ja práve pozerám, ako vlastne vyšlo 0,7 €, keď vymeriavací základ je 10,- €, z toho 0.8% úrazové je 0,08 € a 0.25% garančné je 0,02 €
0 0
PetrikNmUno PetrikNmUno

PetrikNmUno je offline (nepripojený) PetrikNmUno

Uz som si to precital a je to 0,02 na osobu...takze 0,06 ale dakuejm
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... neviem, včera som mala asi zlú kalkulačku ...
... už som tie sumy opravila ... ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať