Zavrieť

Porady

operacia cysty na vajecniku laparoskopicky

Ahojte, chcem sa spytat, ak niektorej z vas rezali cystu z vajecnika, ako dlho ste boli v nemocnici? Lebo ja sa nadejam, ze na druhy den ma uz vykopnu tak ako tomu bolo pri slepaku. Ten mi ale rezali rezom, tuto cystu budu laparoskopicky. Laparoskopicky budu mensie bolesti ako rezom ci nie? Mam dost zvysene onkomarkery, neviem ci aj to hra nejaku rolu pri mojom pobyte v nemocnici, ale dufam, ze nie. Neznasam nemocnice a mam dost vela roboty, tak dufam, ze tam nebudem musiet byt dlhsie ako dva dni. Dik
Usporiadat
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Každou chorobou nám telo dáva najavo aby sme sa na chvíľku zastavili. Ak máte byť operovaná, tak sa do práce moc neponáhľajte. Treba sa na chvíľu zastaviť a uvedomiť si, že zdravie máme len jedno a nič nie je dôležitejšie. To je tak trošku mimo témy, dúfam, že to nevadí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Ja viem, ze zdravie je najdolezitejsie a ze mam len jedno. Mozno z mojho prispevku vyznieva, ze som nejaka workholicka ktora o svoje zdravie nedba, ale tak to nie je. Ja mam len strach z toho co bude, pretoze som SZCO, neplatila som si socialku a ak by som ostala na dlhodobej PN, nedostanej ziadnu nemocensku. Preto by som si rada zarobila teraz este co najviac sa da. Inak uz som tu mala jednu temu, kde mi baby skvele radili, ako by sa to s tou nemocenskou dalo mozno obist, zeby som ju ziskala, ale to je zatial neiste.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Katka, po LSK odstránení cysty je pobyt v nemocnici rôzne dlhý, záleží od nemocnice v ktorej budeš operovaná, ale zvyčajne ak je priebeh bez komplikácií ideš 1. až 3. deň po operácii domov takže by si mala počítať najviac 3 dni.
PN bez komplikácii 2 - 3 týždne.
Po operácii môžeš mať primerané bolesti, ale čo každého väčšinou prekvapí sú bolesti v oblasti rebier a ramien, tie vznikajú podráždením bránice - plynom CO2 (ktorým je brušná dutina počas operácie vyplnená) a jeho rozťahovaním sa. Tie nepríjemné bolesti ramien môžu trvať aj týždeň, ale nemusia.
Po prepustení, môžeš normálne fungovať, chodiť - nemusíš ležať v posteli kvôli hojeniu rán, ale platí tu nepreháňať všetko s mierou, zvyčajne telo sa samo ohlási - STOP.
Čo sa samotnej rany (3 maličkých) týka malinké začervenanie v šírke 1 mm je normálne, ak by sa pretiahlo do šírky už 3 mm, bolo by bolestivé, opuchnuté treba vyhľadať lekára. Pre ranu je najlepším lekárom vzduch a sprcha (bez mydla a iných prípravkov v okolí rany.
Veľa šťastia Katka.
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Mojej žene operaciu asi robili mäsiari, pre cystu a zrasty jej odobrali pravý vaječník (!) Hovädá !

A ani neračili o tom pacientku informovať.

Dozvedeli sme sa to až o niekoĺko rokov pri inim vyšetrení u iného gynekológa.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Indeed: moj gyn. hovoril, ze mi tiez zoberu cely vajecnik. Ked som tam skoro skolabovala od hrozy, tak trocha zaspatkoval, ze to mozno nebude nutne. Ale to co spravili tvojej zene je hrozne Ak raz musi vajecnik von, da sa to pochopit, ale vobec jej to nepovedat? Strasny pristup niektori lekari.

ludmilla: dakujem za vycerpavajuce informacie
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Indeed Pozri príspevok
Mojej žene operaciu asi robili mäsiari, pre cystu a zrasty jej odobrali pravý vaječník (!) Hovädá !

A ani neračili o tom pacientku informovať.

Dozvedeli sme sa to až o niekoĺko rokov pri inim vyšetrení u iného gynekológa.

Indeed šokoval si ma. Čo bolo potom uvedené v prepúšťacej správe? A ďalšie pravidelné kontroly u gynekológa?! To je smutné . Ale toto isté sa stalo pred 20- timi rokmi manželke nášho detského lekára pri operácii slepého čreva. Zistilo sa tiež až počas cisárskeho rezu, že záhadne zmizol jeden vaječník - volali ho počas OP na operačku.
Uvedomujem si akého mám dobrého gynekológa, ktorý pri každej pravidelnej kontrole okrem cytológie mi robí aj ultrazvuk, pričom sa spolu pozeráme na obrazovku a on mi ukazuje každý orgán a vysvetľuje prípadné zmeny.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Katka, neviem, kolko uz mas rokov, a ci mas deti, ale ak mas zvysene onkomarkery CA125 a CA19, tak je velmi pravdepodobne, ze ide o endometriozu.
Ak pojde len o LSK, tak 3 dni v nemocnici budes urcite. Na Tvojom mieste v pripade, ze by islo o endometriozu, nesuhlasila by som s odobratim vajecnika...
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

A ako sa ta endometrioza prejavuje? Ja nemam ziadne problemy, ziadne bolesti, zistili to nahodou. CA125 mam v norme, zvyseny mam len CA19-9. Mam 33 rokov a deti este nemam. To si ma moc nepotesila tou spravou, zeny s endometriozou vraj maju problemy otehotniet a musia chodit na umele oplodnenie
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Katka01 Pozri príspevok
Ja viem, ze zdravie je najdolezitejsie a ze mam len jedno. Mozno z mojho prispevku vyznieva, ze som nejaka workholicka ktora o svoje zdravie nedba, ale tak to nie je. Ja mam len strach z toho co bude, pretoze som SZCO, neplatila som si socialku a ak by som ostala na dlhodobej PN, nedostanej ziadnu nemocensku. Preto by som si rada zarobila teraz este co najviac sa da. Inak uz som tu mala jednu temu, kde mi baby skvele radili, ako by sa to s tou nemocenskou dalo mozno obist, zeby som ju ziskala, ale to je zatial neiste.
Ahoj Katka01,
mne zistil gynekológ cystu veľkú asi 4cm v apríli 2011, brala som injekcie, 10ks po nich nič, nezmizla. potom trojmesačnú antikoncepciu, zase nič, potom inú silnejšiu antikoncepciu, ktorá je aj na endometriózu, minulý týždeň som ale po mesiaci a pol musela antikonpeciu vysadiť, neskutočné migrény som z toho mala, vôbec sa mi nedalo fungovať, takže som vysadila, a objednala som sa u neho. Keď nezmizma, čo asi nie, tak aj ja budem musieť absolvovať operáciu cysty laparoskopicky, nakoľko mi povedal, že toto je posledná možnosť ambulantnej liečby. Takže som aj ja zvedavá na odpovede. a držím ti palce. Katka
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Katka01 Pozri príspevok
A ako sa ta endometrioza prejavuje? Ja nemam ziadne problemy, ziadne bolesti, zistili to nahodou. CA125 mam v norme, zvyseny mam len CA19-9. Mam 33 rokov a deti este nemam. To si ma moc nepotesila tou spravou, zeny s endometriozou vraj maju problemy otehotniet a musia chodit na umele oplodnenie
Zial ano, endometrioza = velky predpoklad IVF (umele oplodnenie), ale napr. mojej sestre zistili CA125 a CA19 zvysenu v 02/2011 a chceli ju operovat vsetci lekari, nedala sa a teraz 02/2012 ma uz termin porodu o par dni..
A vajecniky mas zvacsene ultrazvukom?? ked Ti ho chcu operovat, CA 19 hovori skor o zrastoch na crevach. (som len laik, ktory si nastudoval, co to o gynek. a suvis.problemoch - zial tykaju sa ma).
Endometrioza = bolesti pri menzese (velke), zvysene CRP v krvi ale tiez len pri menzese (vacsinou si lekari mysleli, ze ide o nejaky zapal..), zvysené onkomarkery CA 125, tazie vyprazdnovanie stolice pri menzese a po nom, existuju aj napr. pri styku -krvacanie, v horsom stadiu krv v stolici - endometrioza moze napadnut aj creva..
Katka, ja viem, ze v dnesnej dobe je to tazke s partnermi...ale sup sup na dietatko, fakt a ak mas nejake problemy, tak to ries, co najskor...dufam, ze ma za toto nikto nebude odsudzovat, ale viem, co hovorim ...
A kolko mas tu CA19?? mne sa to nezda, ze ta hned chcu operovat, osobne, podotykam osobne som toho nazoru, ze sa nenechat otvarat, pretoze po skoro kazdej operacii aj LSK vznikaju zrasty, ktore Ti mozu sposobovat problemy (mne vsetko zacalo po LSK slepeho creva)
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Kolko mala tvoja sestra zvysene onkomarkery? Ja mam CA19 180,33. Uz dvaja lekari mi vraveli ze kvoli tomu ma musia rezat. Vajecniky nehovoril zeby som mala zvacsene. Ja neviem preco ho chce vyberat. Ja som bola asi v 2003 na slepaku, problemy z toho nemam ziadne, ale nemoze byt ten CA19 zvyseny z toho, ze sa tam spravili zrasty? Ked vravis ze na crevach. Bolesti pri menzese nemavam a CRP netusim, asi mi na to ani nerobili testy. Ale este ma asi dost vysetreni caka, tak mozno budu robit aj to. Aj moj gyndos pripustil, ze tie moje vysledky markerov mozu znamenat endometriozu. Inak ked mi nasiel tu cystu, tak povedal len, ze to chce pravidelne sledovat a uz za dva mesiace. Na druhy den mi dal spravit tie markery a jak videl vysledky tak uz ma hned poslal do nemocnice a ze pod noz. No, zajtra sa objednam na dalsi ultrazvuk, tentokrat v nemocnici, buhvi kedy mi daju termin. Este sa to bude asi dlho natahovat. No az budem mat tie vysetrenia za sebou, ja sa spytam, ci je ta OP fakt nutna. Mozno nakoniec nebude.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Katka01 Pozri príspevok
A ako sa ta endometrioza prejavuje? Ja nemam ziadne problemy, ziadne bolesti, zistili to nahodou. CA125 mam v norme, zvyseny mam len CA19-9. Mam 33 rokov a deti este nemam. To si ma moc nepotesila tou spravou, zeny s endometriozou vraj maju problemy otehotniet a musia chodit na umele oplodnenie
jedna moja kamoška má tiež túto diagnózu......nedávno otehotnela prirodzeným spôsobom,ale dlho sa snažili...
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Tak, chcel by som Vám všetkým oznámiť, že cysta je bez zbytku vstrebatelná. Operačný zákrok do organizmu môžete podstúpiť ale majte na pamäti, urobte všetko pre to , aby ste ho neabsolvovali. Pre jeho vykonanie sa rozhodnite až vtedy keď všetky vyskúšané cesta nepriniesli očakávaný výsledok. Našťastie v tomto prípade
je výsledok mnohokrát vyskúšaný a funguje to cysta sa skoro vždy vstrebá .
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Dusansl: ja som som sa toho mojho gyn. pytala ci sa to samo vstrebe a ze ked budem brat ten Indonal ci to tomu pomoze a on ze nie. Ja som medicinu nestudovala, v tomto sa nevyznam. Ja by som bola tiez najradsej keby ma nerezali a stale dufam, ze sa tomu nejak vyhnem. Chcela by som, aby mi spravili magneticku rezonanciu, vraj tam je dobre vidiet o aku cystu ide a vtedy by skor vedeli rozhodnut ci to treba rezat alebo nie. No citala som aj o takych cystach, ktore nielenze sa nevstrebali, ale rychlo rastli a narastli do obludnych rozmerov, tak take je jasne najlepsie dat prec co najskor.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Prepáčte, ja som sa nevyjadril zrozumiteľne, neviem ako je to s farmakami, ale za pomoci preparátov cisárskej čínskej medicíny to funguje. K endometrióze len jedna veta. Je zostavený základ kúry na vstrebanie endometria.Urobil som ho dávnejšie , pre priatelovu dcéru, no dala prednosť skalpelu. Nemal som námietky, veď je to jej telo.
V prípade akejkoľvek anomálie je potrebné zvažovať skutočnosť, že jej vznik čosi podnietilo, proti čomu telo touto formou protestuje.Keď sa odstránia príčiny zmizne dôsledok takejto anomálie.Toto učí tradičná , nie naša európska medicína.Ale rozhodnutie ako ďalej je len na Vás, lebo je to vaše telo.
0 0
florkula florkula

florkula je offline (nepripojený) florkula

ahoj Katka tak ja som mala prví krát cysty von v 2003 a to tiež nepomáhali ani lieky a to som ich užívala dosť ,tak napokon boli cysty von bola som tam 3 dni ,ale to že ti ich vyberú tiež nezaistí že sa neobjavia opäť,mne sa to stalo v 2007,moje rozprávanie je nadlho ale len tak stručne po 3 rokoch bez menzesu som otehotnela a pri pôrode my zistili nie cystu ale tumor a ten my samozrejme pri sekcii vyoperovali a šla som domov po 4 dňoch aj s našim malým bábätkom, len potom ten mesiac čakania na hys. výsledky , cystu vyberú čo nie je až také hrozne ako bolo písané vyššie funguješ normálne len to neprehánaj a potom budeš čakať na výsledky na zaver len toľko že asi je lepšie to dať von pokiaľ je to len ta cysta.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

pri operácii - vybratí vaječníku som bola v nemocnici 5 dní, v pondelok nástup, utorok robota a v piatok som sa brala silou mocou domov, ale chcel ma tam nechať až do pondelka. Celý mesiac som bola slabá ako mucha - dôsledok narkózy, neviem koľko máš rokov.. ja som mala 40 a nie prvú narkózu. ešte po 2-3 týždňoch sa mi motala hlava... ale inak v pohode.. dlho som operáciu odkladala až sa cysta tak zažrala do vaječníka, že musel ísť celý von!!!
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Mne zistili cystu pred tromi rokmi. Gynekológ sa vyjadril, že bez operácie ten druh cysty, ktorý som mala určite nezmizne. Navrhoval mi ešte pred operáciou využívať hormonálne prípravky, predpokladal, že sa od nich môže cysta zmenšiť. Ale bola som pred absolvovaním kúpeľnej liečby, tak som operáciu odsunula a hormonálne prípravky neznášam. Skúsila som do času operácie alternatívnu liečbu - nejaké kvapky od liečiteľa v Trenčianskych Tepliciach a 3 rôzne balenia prípravkov dr. Jonáša, ktoré mi odporučili na očistu organizmu. Po troch mesiacoch som išla ku gynekológovi s malou dušičkou objednať sa na operáciu. Urobil mi sono dva razy - nechcel verit, že mi cysta zmizla. Ale ja som nemala vyšetrenie na onkomarkery. Ak ho nemáš v norme, tak je asi lepšie nečakať a neriskovať. Držím palce.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

takže dievčatá,
dnes ráno som ako každé ráno sadla k pc, začali ale neskutočné bolesti, také čo som už raz mala, doktor povedal, že ak sa vyskytnú ešte raz hneď nech idem na príjem, našťastie je manžel doma, lebo je riadne chorý, dala som si "ibáč" lebo bolesť neskutočná, kríže, podbuško a vystrelovanie do stehien, ledva som chodila, čakali sme na doktora asi trištvrte hodinu, mala som fakt veľké bolesti a každú jamu na ceste som riadne cítila. Našťastie ten ibáč začal účinkovať a bolesť ustupovala. No a doktor povedal, že musí to ísť von, že sestrička ma objedná normálne do poradia, takže 4.4.idem na príjem. Mohol ma dať aj skôr, ale nebudem sa rozčulovať.
Takže táto téma pre mňa aktuálna momentálne. Tak držte palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať