Zavrieť

Porady

Ako to je s nákupom tovaru od dodávateľa ktorý je platcom DPH a následna moja tvorba ceny?

Je to tak že pri nákupe tovaru od platcu DPH ja platim rozdiel, ktorý vznikne pri mojom navýšení ceny a naslednom vypočítaní DPH ?
Príklad: kúpim produkt za 1,20€ bez DPH 1,44 s DPH čiže +0,24DPH
ja dam prirážku či maržu 15% to je 1,656€ bez DPH a DPH ktomu dám 1,656€ * 20%=0,3312€ 0,3312DPH-0,2400DPH=0,0912 Čiže výsledná moja cena bude zaokruhlene 1,7472 a štátu odvediem 0,0912€ ?
avalik nedal si základnú informáciu, či si platiteľ DPH
MarioNi Nie som ale chcel som to vediet v pripade ked by som bol ale inak mate pravdu mohli by ste mi to vysvetlit v oboch pripadoch ako to je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Cenotvorba sa neriadi ničím iným, než zákonom o cenách. A ten okrem štátom regulovaných cien umožňuje voľnú tvorbu cien. Ak to, čo nakúpiš za 1,44 Eur dokážeš predať za 2,40, tak je to tvoja cena. Z nej 0,40 znížiš o svojich 0,24 a zbytok patrí štátu ako DPH /ak si platiteľom DPH/. Ostatných 2 Eur znížiš o 1,20 a zbytok zdaníš daňou z príjmu. To je v zjednodušenej forme tvorba cien, inak je to trochu ešte skomplikované inými výdavkami a povinnosťami.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak by si bol platiteľ DPH pozri túto tému http://www.porada.sk/t251543-z-akej-...plati-dph.html

    Ak by si nebol platiteľ DPH - nakúpiš s DPH, prihodíš svoju maržu a máš konečnú cenu - DPH si nevšímaš, DPH neodvádzaš lebo už si ju zaplatil pri kúpe tovaru dodávateľovi.

    Skús viac vyhľadávať na porade, bolo tu viac odpovedí aj s príkladmi a veľmi dobre spracovanými.

    Ako to je s nákupom tovaru od dodávateľa ktorý je platcom DPH a následna moja tvorba ceny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.