Zavrieť

Porady

Vysvietené ikonky na ploche počítača.

Dobrý večer, pred pár dňami mi zať gúglil niečo na mojom počítači a až keď odišiel, všimla som si, že všetky ikonky na ploche sú vysvietené, čiže ich názvy sú v tmavomodrom obdĺžničku. Inokedy stačilo kliknúť na plochu a všetko sa vrátilo do normálu, ale tentokrát nič. Ani zať nevie, čo s tým. Nájde sa tu niekto, kto mi poradí? Bojím sa, že náhodou ťuknem na nejaké nesprávne tlačidlo a všetko sa mi prepadne do nenávratna... Ďakujem vopred.
Naposledy upravil lavanda : 29.12.13 at 10:34
4 komentárov     zbaliť
tomasp Pretrvava problem aj po restarte pocitaca?
lavanda Áno.
veva125 Windows xp ? Tam sa to da nastavit niekde v nastaveniach. Raz sa to aj mne podarilo, nejde o ziadnu vadu. Teda ak je to to, co myslim.
lavanda Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie je to nič závažné, ide len o nastavenie vzhľadu plochy. Späť to dáš nasledovne:

    1. klikni na štart
    2. potom "Natavenie" - "Ovládací panel"
    3. V otvorenom okne vyber možnosť "Systém", záložku "Spresnenie"
    4. V časti Výkon klikni na tlačidlo "Nastavenie"
    5. Na záložke "Vizuálne efekty" zaklikni voľbu "Používať tiene na menovkách ikon na pracovnej ploche".

    Podsvietenie by malo zmiznúť.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lavanda Super, vďaka za radu, zmizlo to!!! Netuším, ako sa ten môj šikovný zaťko pri blúdení po internetových stránkach dostal až do systému...
    kozlíček poprosím,platí to aj pre Vistu?Lebo som sa dostal po časť "výkon" a tlačidlo nastavenia som tam nenašiel.Ďakujem!
    Chobot Bohužiaľ neviem, nemám Vistu. Treba pogúgliť,
    kozlíček aj tak ďakujem!Budem špekulovať ďalej.Prajem príjemného silvestra a všetko dobré do roku 2014!!!
    misoft Stačí kliknúť PTM na Tento počítač - Vlastnosti - Rozšírené systémové nastavenie - Spresnenie - v časti Výkon klik Nastavenie. Potom v vo Vlastné nastavenie si odznačiť Používať tiene na označeniach ikon......
      zbaliť
    lavanda Ďakujem za radu, ale ja som taký užívateľ, že by som potrebovala podrobný postup, ako sa dáva dátum pred zmenou......
    lavanda Ďakujem.

    Vysvietené ikonky na ploche počítača.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.