Zavrieť

Porady

Zamestnanec

Ahojte všetci, ktorí viete a ste ochotní poradiť!
Mám zamestnanca a od 01.01.2009 má novú minimálnu mzdu 295,50 EUR . Po odpočítaní odvodov do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne, ktoré mu strhnem zo mzdy mi zostane 256,08 EUR. Predtým, pri predchádzajúcej výške minimálnej mzdy som na daňový úrad odvádzala 0, nakoľko sa to zmestilo do nezdaniteľnej časti základu dane, ktorú si zamestnanec uplatnil. Viete mi niekto poradiť, či teraz mám niečo platiť a v akej výške , myslím tým mesačné preddavky a ešte koľko môžem strhnúť zo mzdy zamestnanca na 1 gastrolístok a deň? Predtým to bolo 40 Sk a koľko je to po novom?
Ďakujem.
Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    cestovne nahrady od 1.1.2009: http://www.porada.sk/t97363-cestovne...-1-2009-a.html

    najdes aj vela linkov, zadaj si klucove slova, napr.: http://www.porada.sk/t97363-cestovne...-1-2009-a.html,

    Ak podpisal na rok 2009 danove vyhlasenie, v ktorom si uplatnuje nezdanitelnu cast zakladu dane aj v roku 2009 - uplatnujes mu ju.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Bipik Pozri príspevok
    Ahojte všetci, ktorí viete a ste ochotní poradiť!
    Mám zamestnanca a od 01.01.2009 má novú minimálnu mzdu 295,50 EUR . Po odpočítaní odvodov do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne, ktoré mu strhnem zo mzdy mi zostane 256,08 EUR. Predtým, pri predchádzajúcej výške minimálnej mzdy som na daňový úrad odvádzala 0, nakoľko sa to zmestilo do nezdaniteľnej časti základu dane, ktorú si zamestnanec uplatnil. Viete mi niekto poradiť, či teraz mám niečo platiť a v akej výške , myslím tým mesačné preddavky a ešte koľko môžem strhnúť zo mzdy zamestnanca na 1 gastrolístok a deň? Predtým to bolo 40 Sk a koľko je to po novom?
    Ďakujem.
    Lucia
    Prepočítaj si to.
    Ak je mzda 295,5 EUR, tak pri odpočítaní odvodov Ti bude daň vychádzať 0,-- Eur, ak má podpísané vyhlásenie k dani.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.