Zavrieť

Porady

Výpoveď v skúšobnej lehote

Ahojte poraďáci, vy ste mi vždy dobre poradili preto sa na Vás znova obraciam. Šéf odomňa požaduje aby som vypísala našim 3 zamestnanocom výpovede 1. má byť v skúšobnej lehote a ostatné 2 majú byť pre zamestancov, ktorý sú živnostníci takže nemajú žiadnu zmluvu s nami spísanú, výplatu sme im posielali formou faktúr, ktoré nám vystavovali ako im mám dať výpoved? a ako mám ju spísť poznáte najké vzory?
Ďakujem, vaša verná čitateľka ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    1. u zamestnanca dáš výpoveď v skúšobnej dobe zo strany zamestnávateľa podľa ZP.
    2. u živnostníkov je treba vedoeť, či robili na základe konkrétnej zmluvy napr. o dielo a tu by som dala písomné ukončenie tejto zmluvy alebo len jednoducho ústne poďakovala za spoluprácu, ak takáto písomná zmluva neexistuje. Toto je práve riziko pracovať pre firmu na živnosť.

    jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

    jasmine3
    zrejme u živnostníkov to bolo iba ústne to mi šéf iba povedal, že budú u nás pracovať, takže si vystavovali faktúry oni , a toho zamestnanca mi neviete poslať nejaký vzor, podľa, ktorého by som to spísala?
    Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jasmine3 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, vy ste mi vždy dobre poradili preto sa na Vás znova obraciam. Šéf odomňa požaduje aby som vypísala našim 3 zamestnanocom výpovede 1. má byť v skúšobnej lehote a ostatné 2 majú byť pre zamestancov, ktorý sú živnostníci takže nemajú žiadnu zmluvu s nami spísanú, výplatu sme im posielali formou faktúr, ktoré nám vystavovali ako im mám dať výpoved? a ako mám ju spísť poznáte najké vzory?
    Ďakujem, vaša verná čitateľka ...
    1. v skúšobnej dobe sa výpoveď nedáva - ide o skončenie prac. pomeru v zmysle § 72 Zákonníka práce. Oznamuje sa zamestnancovi spravidla 3 dni vopred .
    2. živnostníci nie sú zamestnanci - ak majú s vami uzatvorenú nejakú zmluvu o spolupráci, dávaš im výpoveď z tejto zmluvy. Ak žiadna zmluva uzatvorená nebola, oznámiš im skončenie "spolupráce" listom

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jasmine3 Pozri príspevok
    a podľa akého paragrafu im mám dat ďakujeme za spoluprácu ...do(ne)videnia???
    Podľa žiadneho, keď s nimi žiadnu zmluvu nemáte. Len im listom poďakuješ za spoluprácu a oznámiš jej skončenie. To je riziko živnostníkov, ktorí robia bez zmluvy.

    Výpoveď v skúšobnej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.