Zavrieť

Porady

Nezamestnaní idú podnikať!

Ó beda. Štát ide platiť nezamestnaným, ktorí idú podnikať. Ako by sme nemali dosť fušerov. Teraz dajú živnosť už každému. Aby si zákazník vždy najal detektíva. Už dnes sú "podnikatelia" ktorí vôbec nevedia čo robia.
A čo teraz?
Príklady:
- živnostník zalial vetrací otvor v dvojkomorovom komíne betónom, lebo si myslel, že to je na stuženie.
- Majster sadrokartónu mi tvrdil, že parozábrana je na to, aby čo najskôr odišla para z domu cez izoláciu a škridľu.
- vodár urobil prívod vody ku krbu s plastu. A to aj v mieste vnútorného krbového priestoru.
- majstri tesári dali kombidosku s polystyrénom von / ich názor: veď polystyrén by na betóne nedržal/
- majster pri murovaní priečky s pórobetónu sa ma spýtal: o akých kotvách to hovoríte? Najlepšie je zasekať.
- kúrenár pri osádzaní zásobníka vody do podkrovia mi tvrdil, že tlak na 1 cm2 je rovnaký či tam stojim ja ,alebo tank
A nakoniec superperlička:
Fasádnici nezohnali 8 cm polystyrén, tak dali 5cm a naň lepili 3 cm.

Takto by som mohol pokračovať do aleluja. Zákazník si ich vybral, lebo boli lacní.
Teraz sa počet takýchto pseudomajstrov strojnásobí. Buďte v strehu!
Usporiadat
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ahojky kabátik.
To myslíš zo srandy?! Takéto neodbornosti ako môžu byť urobené živnostníkmi??? Pre založenie živnosti nepotrebujú mať osvedčenie o odbornosti?!
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

bohužiaľ je to niekedy pravda,aj keď to na prvý pohľad vyzerá ako sranda
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zitulda Pozri príspevok
Ahojky kabátik.
To myslíš zo srandy?! Takéto neodbornosti ako môžu byť urobené živnostníkmi??? Pre založenie živnosti nepotrebujú mať osvedčenie o odbornosti?!
Podla mna nestačí živnosť, mali by byť nejake komory živnostickych odbornosti, ktore by im vydavali kvalitativne certifikaty. Od nich by sa mohli odvíjať ich nároky, kolko si chcu zapýtať. Inak povedane, kto ma na to aby zaplatil extra triedu jeho vec, a tiež ak niekto da robiť prerabku kupelne fušerovi, tak musi ratat, že budu problemy po čase.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Myslím, že toto nie sú živnostníci,ale iba lacné prac. sily ,ktorých zamestnávajú firmy , ktoré sú lakomé zaplatiť kvalitných odborníkov, kt. veci rozumejú a chcú adekvátny plat.
Preto veľa skúsených remeselníkov začalo robiť na živnosť, lebo ich znalosti im málokto zaplatil.

Živnostník, kt. sa musí uživiť svojou prácou a robí sám na seba by si takéto fušeriny nemohol dovoliť.

Ale chyba je aj v nás, ľuďoch...keď hľadáme majstra na niečo, málokto si pýta nejaké referencie, či ukážky jeho práce.
Čo nás zaujíma, je jedine, kto to urobí najlacnejšie. Niekedy to vyjde, niekedy nie. Vtedy si uvedomíme, že sme urobili chybu a hľadáme "naozaj odborníka", ktorému sme ochotný zaplatiť hocičo, len aby opravil niečo po fušéroch...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zabudli ste ešte na účtovníkov - fušerov, ktorí tiež dostali dotáciu z UP na tento predmet podnikania po absolvovaní niekolkotýždňového kurzu.
Videla som už zopár takých účtovníctiev a DP...
Nešťastie pre živnostníka, ktorý zverí svoje účtovníctvo do rúk "odborníka" bez akejkoľvek znalosti účtovných a daňových zákonov.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Zitulda Pozri príspevok
Ahojky kabátik.
To myslíš zo srandy?! Takéto neodbornosti ako môžu byť urobené živnostníkmi??? Pre založenie živnosti nepotrebujú mať osvedčenie o odbornosti?!

Preboha, kde zijes? Skus si dat nieco postavit a 90% "odbornikov", ktorych najdes budu takito typkovia...

Napokon - cio chces od cloveka, co v najlepsom pripade skoncil 3rocny ucnak a nema absolutne zaujem nielen o pracu, ale ani o akekolvek novinky, resp. vylepsenia sto rokov starych technologii...
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Zitulda Pozri príspevok
Ahojky kabátik.
To myslíš zo srandy?! Takéto neodbornosti ako môžu byť urobené živnostníkmi??? Pre založenie živnosti nepotrebujú mať osvedčenie o odbornosti?!
Pozri si zoznam voľných živností a garantujem Ti že skolabuješ.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
že by to vo viazaných živnostiach ale aj v s.r.o. a a.s. vyzeralo lepšie nemôžem povedať. Neexistuje administratívne riešenie skvalitnenia služieb podnikateľov.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Len tak námatkovo som vybral voľné živnosti:
  • vykonávanie ochrany rastlín a drevín
  • postreky, nátery, výrezy nežiaducich vetiev .
  • údenie mäsových a hydinových výrobkov, syrových výrobkov, rybacích výrobkov,
    • spracovanie a konzervovanie ovocia a zeleniny:
    • výroba ovocných a zeleninových štiav,
    • konzervovanie ovocia, zeleniny,
    • výroba džemov, marmelád, lekvárov, výživ, stolového želé, pretlakov, kečupov,
    • výroba koncentrátov z ovocia a zeleniny, sirupov,
    • výroba produktov zo sóje
    • výroba nealkoholických nápojov

vykonávanie zváracích prác:
elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a*švovým zváraním, zváranie CO2, paličské práce,
Naposledy upravil kabatik : 25.02.09 at 11:50
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

priznam sa, ze po precitani prispevkov v tejto teme som sa celkom pobavil. Prispevok od "jun2006" myslim najlepsie vystihuje postoj tych "akozemajstrov" ) Je len smutne, ze to v tejto nasej bananovej republike tolerujeme. Potom z toho vyplyva len jedna vec, ktora brzdi cele podnikanie na Slovensku - hladat dobreho majstra po znamosti. No napokon, co u nas funguje inak???
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

snad bude mat kriza aspon tu pozitivny prinos a nedostatkom prace sa niekam stratia pseudomajstri))
0 0
businessman businessman

businessman je offline (nepripojený) businessman

kabatik Pozri príspevok
Len tak námatkovo som vybral voľné živnosti:
  • vykonávanie ochrany rastlín a drevín
  • postreky, nátery, výrezy nežiaducich vetiev .
  • údenie mäsových a hydinových výrobkov, syrových výrobkov, rybacích výrobkov,
    • spracovanie a konzervovanie ovocia a zeleniny:
    • výroba ovocných a zeleninových štiav,
    • konzervovanie ovocia, zeleniny,
    • výroba džemov, marmelád, lekvárov, výživ, stolového želé, pretlakov, kečupov,
    • výroba koncentrátov z ovocia a zeleniny, sirupov,
    • výroba produktov zo sóje
    • výroba nealkoholických nápojov
toto je vazne sen, neudrzal som pri pohlade na toto zavrete usta...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Práveže štát kašle na to, či budú živnostníci odborníci, tu ide o to, aby boli ľudia "akože" zamestnaní, nasľubujú im dotácie a starajte sa o seba. Štát sa už postaral. A potom to tak vyzerá.
Lenže tí, čo naletia na to, že majú možnosť využiť štátnu dotáciu, vôbec nechápu do čoho idu a preto ich ľutujem.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Toto je perlička
  • výroba motorových vozidiel:
  • osobné automobily, obytné automobily, motorové vozidlá na nákladnú dopravu, výroba autobusov, trolejbusov, zájazdových autokarov, výroba snežných skútrov, golfových vozíkov, obojživelných vozidiel, výroba požiarnických vozidiel, vozidiel na zametanie ulíc, putovných knižníc, pancierových vozidiel, nákladných vozidiel na miešanie betónu, motokár, pretekárskych aut, výroba podvozkov pre motorové vozidla, hasičské autá, odťahové vozidlá, zametačské vozy,


-zhotovovanie atypických zabezpečovacích konštrukcií na stavbe pre zaistenie bezpečnosti práce
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Podla mna nestačí živnosť, mali by byť nejake komory živnostickych odbornosti, ktore by im vydavali kvalitativne certifikaty. Od nich by sa mohli odvíjať ich nároky, kolko si chcu zapýtať. Inak povedane, kto ma na to aby zaplatil extra triedu jeho vec, a tiež ak niekto da robiť prerabku kupelne fušerovi, tak musi ratat, že budu problemy po čase.
Čo sa týka tých fušerov, určite je ich dosť. Ale si nemyslím, že to vyriešia nejaký komory. Kvalitu nezabezpečí nič na 100% - ani ISO. Takéto firmy (ľudia) musia padnúť na hubu, aby potom urobili so sebou niečo. Ľudia musia byť trocha tvrdší k takýmto... Mám pocit, že práve vďaka tejto kríze sa pár vecí zmení.

Akurát dnes som počul, že sa bude prepúšťať na istých miestach, kde sedí veľa podobných odborníkov... A zrazu sa zistí, koľko zbytočných pracovníkov bolo platených.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

A podpísalo sa pod to ministerstvo.

Potom si zavolajte firmu na zábradlie. Príde kuchár naštartuje CO2 a zvarí Vám bezpečnostné zábradlie. všetko to mate Tu.
http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm

Nemám nič proti voľným živnostiam, ale neskúmať výrobcov potravín či sa tomu aspoň trochu rozumejú, tak to je sila.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

m.hladka Pozri príspevok
Práveže štát kašle na to, či budú živnostníci odborníci, tu ide o to, aby boli ľudia "akože" zamestnaní, nasľubujú im dotácie a starajte sa o seba.
To sa musí na trhu samé vykrištalizovať. Tí, čo neponúknu kvalitu padnú na riť... Je to na ľuďoch, koľko šmejdu budú ochotní tolerovať.

m.hladka Pozri príspevok
Štát sa už postaral. A potom to tak vyzerá.
Lenže tí, čo naletia na to, že majú možnosť využiť štátnu dotáciu, vôbec nechápu do čoho idu a preto ich ľutujem.
Ono to bude mať určite efekt. Určite to ľuďom dá viac, ako keby zostali závislí na štáte (či už v štátnej sfére alebo na úrade práce). Ľudia skočia do vody a budú sa musieť naučiť sami plávať.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Don133 Pozri príspevok
snad bude mat kriza aspon tu pozitivny prinos a nedostatkom prace sa niekam stratia pseudomajstri))
Mám obavy, že to bude mať opačný efekt. Ty ako odborník vieš aku má cenu Tvoja kvalitná práca. Ale príde takýto típek a začne robiť tvoju prácu za polovičnú cenu.
To sú majstri typu: Každý si ma zavolá len raz a je mi to jedno.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kabatik Pozri príspevok
Mám obavy, že to bude mať opačný efekt. Ty ako odborník vieš aku má cenu Tvoja kvalitná práca. Ale príde takýto típek a začne robiť tvoju prácu za polovičnú cenu.
To sú majstri typu: Každý si ma zavolá len raz a je mi to jedno.
V našom obore (účtovníctvo) to cítiť odvtedy ako vedenie účtovníctva sa stalo voľnou živnosťou.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

jun2006 Pozri príspevok
Preboha, kde zijes? Skus si dat nieco postavit a 90% "odbornikov", ktorych najdes budu takito typkovia...

Napokon - cio chces od cloveka, co v najlepsom pripade skoncil 3rocny ucnak a nema absolutne zaujem nielen o pracu, ale ani o akekolvek novinky, resp. vylepsenia sto rokov starych technologii...
K tomuto som si spomenula na jeden vlaňajší zážitok pri výmene strešnej krytiny na rodinnom dome u svokry, manželovi sa nepáčila práca "odborníkov" (mimochodom, boli dvaja a neskôr sme sa dozvedeli, že šéfujúci je vyučeným pekárom ), manžel na nich dozeral a kritizoval (musím dodať, že manžel robí v stavebnej firme predajcu, absolvoval zopár Bramac školení, časť strechy vymieňal sám so švagrom, takže mal aj praktické skúsenosti). Na manželovu kritiku a pripomienky "živnostník-odborník" reagoval slovami, že vraj čo chceme, on to takto robí už 100 rokov a nikto zatiaľ nereklamoval. Nehovriac o tom, že výmena strešnej krytiny nie je práve najlacnejší špás a nakoniec to vezmú manžel aj so švagrom do svojich rúk a na jar plánujú strechu prerobiť.
0 0
Načítať ďalšie