Zavrieť

Porady

Dotácia na živnosť

Chcela by som sa spýtať...počula som o dotácii vo výške 6000 Eur na SZČO, ja poberám do júna rod.príspevok,mám teraz pozastavenú živnosť. Ak ju zruším,prihlásim sa na úradepráce na 3 mesiace čo ešte musím splniť,aby mi ju dali? Majú na to nárok živnostníci,ktorí zrušia živnosť a po 3 mesiacoch znovu založia?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janinka69 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať...počula som o dotácii vo výške 6000 Eur na SZČO, ja poberám do júna rod.príspevok,mám teraz pozastavenú živnosť. Ak ju zruším,prihlásim sa na úradepráce na 3 mesiace čo ešte musím splniť,aby mi ju dali? Majú na to nárok živnostníci,ktorí zrušia živnosť a po 3 mesiacoch znovu založia?Ďakujem
    Podmienkou pre priznanie príspevku na samostatnú zárobkovú činnosť je evidencia na úrade práce viac ako 3 mesiace. Ak si poberateľom rod. príspevku, na úrade práce ťa nezaevidujú.

    Stebielko je offline (nepripojený) Stebielko

    Stebielko
    Ja sa chcem spýtať, ako je to s tou dotáciou. Dokedy nabehnú peniaze na účet? Ako sa dajú použiť. Je to nejako podmienené, dokedy treba peniaze zdokladovať, alebo treba najprv nakúpiť a potom na základe doložených dokladov dostanem peniaze?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Stebielko Pozri príspevok
    Ja sa chcem spýtať, ako je to s tou dotáciou. Dokedy nabehnú peniaze na účet? Ako sa dajú použiť. Je to nejako podmienené, dokedy treba peniaze zdokladovať, alebo treba najprv nakúpiť a potom na základe doložených dokladov dostanem peniaze?
    Čo keby si trošku najprv hladal/a v už existujúcich témach pred zadaním otázky. Ohľadne dotácie z ÚP na začatie podnikanie je ich tu toľko, že všetky ani nebudeš vedieť preštudovať.

    kraisz je offline (nepripojený) kraisz

    kraisz
    Ja som si ich už prečítal všetky( aspoň v tejto sekcii) a stále to nemám jasné Ak dobre viem, tak po schválení dotácie, peniaze dostaneš do 30 dní na účet. Náklady musíš naplánovať do podnikatelského zámeru a podla toho potom peniaze môžeš použiť na tie veci čo si uviedol v podnikatelskom zámere.

    Dotácia na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.