Zavrieť

Porady

Oprava dane a daňového bonusu!!

Ahojte poraďáci! Prosím pomôžte mi! Zistila som, že mám chybu v mzdách. Za mesiac marec som nemala pri 2 pracovníkoch zaklinuté prehlásenie o dani a odpočet nezd. časti na zamestnanca. Tým pádom mi vznikla veľká daň a kedže poberajú daňové bonusy, mám aj toto tlačivo zle. V programe Olymp som si už všetko opravila. Vie mi niekto poradiť aký list mám napísať na daňový úrad o vrátenie dane?Máte s tým niekto skúsenosť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Posielala si na DU aj žiadosť o vrátenie bonusu? Ak áno túto žiadosť si zoberieš a do novej žiadosti o vrátení bonusu opravíš do druhého stĺpca opravy - tak ako majú byť a v do prvého stĺpca napíšeš pôvodné údaje.

    Zuzka11 je offline (nepripojený) Zuzka11

    Zuzka11
    veronix
    Ahojte poraďáci! Prosím pomôžte mi! Zistila som, že mám chybu v mzdách. Za mesiac marec som nemala pri 2 pracovníkoch zaklinuté prehlásenie o dani a odpočet nezd. časti na zamestnanca. Tým pádom mi vznikla veľká daň a kedže poberajú daňové bonusy, mám aj toto tlačivo zle. V programe Olymp som si už všetko opravila. Vie mi niekto poradiť aký list mám napísať na daňový úrad o vrátenie dane?Máte s tým niekto skúsenosť???
    Teda neviem, či DU takýto "preplatok" vráti. Myslím, že to vysporiadate len v ročnom zúčtovaní dane.....ale možno niekto má viac skúseností:-(

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    Ano, odovzdala som na DU aj Žiadosť o poukázanie sumy daňového bonusu. Už som si to aj opravila a vytlačila. A ako ďalej pokračovať? Poviem ako som to mala za tretí mesiac v tlačive:
    01 Daň.bonus vyplatený všetkým oprávneným zamestnancom v úhrnej sume, z toho: 2000 Sk
    02 -daňový bonus vyplatený z úhrnu zrazených preddavkov na daň 848 Sk
    03 - daňový bonus vyplatený z prostrriedkov zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane 1152 Sk
    04 Žiadame poukázať sumu daňového bonusu v sume (z riadku 03) 1152 Sk
    opravenie:
    01 Daň.bonus vyplatený všetkým oprávneným zamestnancom v úhrnej sume, z toho: 2400 Sk
    02 -daňový bonus vyplatený z úhrnu zrazených preddavkov na daň 181 Sk
    03 - daňový bonus vyplatený z prostrriedkov zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane 2219 Sk
    04 Žiadame poukázať sumu daňového bonusu v sume (z riadku 03) 2219 Sk

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak Vám už neposlali čiastku 1152, tak potom áno tých 2219, Ak Vám poslali tú čiastku 1152 na účet, tak potom do stĺpca 4 napíšeš sumu 2219-1152 = rozdiel.

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    A takto to urobím aj pri apríli a máji? Tým pádom keď mi to doplatia, budem mať aj tú daň vysporiadanú? A treba im ešte nejaký list napísať?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som mala rozdielový iba jeden mesiac a bola som na DU osobne a žiadne iné tlačivo ani list som im nepísala. Nevyžadovala to odo mňa správkyňa.

    veronix je offline (nepripojený) veronix

    veronix
    LenkaK, ďakujem Ti veľmi pekne.Veľmi si mi pomohla. Idem teda aj ja osobne za mojou správkyňou. Dufam, že ma nepošle kade ľahšie Želám pekny zvyšok dňa.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tak Ti prajem, aby sa Ti podarilo všetko vybaviť k úplnej spokojnosti oboch strán.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Potrebovala by som poradiť s nasledovným problémom. V jednej z firiem, ktorú účtujem vznikla situácia v mesiaci 4/2004 , že daňový bonus nebolo možné kompenzovať s daňovou povinnosťou, čiže mala som požiadať DÚ o vrátenie daňového bonusu. Chcem sa opýtať či si musím o daňový bonus za uvedené obdobie požiadať DÚ, alebo si môžem uvedenú sumu odpočítať od daňovej povinnosti v nasledujúcej výplate, a odviesť o toľko menej, čím by sa mi uvedený rozdiel vyrovnal. Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.