Zavrieť

Porady

prijem z CR

Ahojte, potrebujem poradit. Kamaratka pracovala 4 mesiace v CR, dostala potvrdenie od zamestnavatela s tym ze tam zapocital uhrn pojistneho ktore je povinny platit zamestnavatel sam za seba z prijimu. Moja otazka znie je tato suma spravna alebo mam pocitat sumu co je vo vyplatnych paskach a zaplatil ju zamestnanec???? A dalsia vec. Ked prepocitam jej prijem na slovenske koruny a urobim cele danove tak ako keby mala prijem zo SR tak jej maju vracat peniaze. Urobia to tak aj na SR ked preddavky na dan boli platene v CR? som z toho uplne zufala :-((((( daaaaaaaaaaakujem....prosim cim skor lebo kamoska odchadza prec dikes
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    TéM TU JE ROVNAKýCH VELA...DAJ DO VYHLADAVAčA PRIJEM Z čR

    http://www.porada.sk/t43918-prijem-z-cr.html
    Naposledy upravil UBIKA25 : 29.03.09 at 11:19 Dôvod: LINK

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    andreabiresova Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradit. Kamaratka pracovala 4 mesiace v CR, dostala potvrdenie od zamestnavatela s tym ze tam zapocital uhrn pojistneho ktore je povinny platit zamestnavatel sam za seba z prijimu. Moja otazka znie je tato suma spravna alebo mam pocitat sumu co je vo vyplatnych paskach a zaplatil ju zamestnanec???? A dalsia vec. Ked prepocitam jej prijem na slovenske koruny a urobim cele danove tak ako keby mala prijem zo SR tak jej maju vracat peniaze. Urobia to tak aj na SR ked preddavky na dan boli platene v CR? som z toho uplne zufala :-((((( daaaaaaaaaaakujem....prosim cim skor lebo kamoska odchadza prec dikes
    V tejto téme máš v príspevku č.50 pekne rozpísané všetky údaje DP typ A. Sprav si podľa toho vlastné prepočty, určite sa Ti podarí vyplniť DP bez väčších problémov.
    Mal by zamestnávateľ dať zvlášť potvrdenie o odvodoch za zamestnanca na ZP aj na SP.
    http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
    [quote=VladoaKatka;1004742]V tejto téme máš v príspevku č.50 pekne rozpísané všetky údaje DP typ A. Sprav si podľa toho vlastné prepočty, určite sa Ti podarí vyplniť DP bez väčších problémov.
    Mal by zamestnávateľ dať zvlášť potvrdenie o odvodoch za zamestnanca na ZP aj na SP.


    hmm takze budeme musiet vyziadat dalsie potvrdenie a pocitat DP s odvodmi za zamestnanca...oki dakujem velmi pekne....

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    [quote=andreabiresova;1004972]
    VladoaKatka Pozri príspevok
    V tejto téme máš v príspevku č.50 pekne rozpísané všetky údaje DP typ A. Sprav si podľa toho vlastné prepočty, určite sa Ti podarí vyplniť DP bez väčších problémov.
    Mal by zamestnávateľ dať zvlášť potvrdenie o odvodoch za zamestnanca na ZP aj na SP.


    hmm takze budeme musiet vyziadat dalsie potvrdenie a pocitat DP s odvodmi za zamestnanca...oki dakujem velmi pekne....
    Veľa času už nemáš, skús tie údaje trebárs napočítať aj z výplatných pások, ale najideálnejšie by bolo vyžiadať zaslanie potvrdení e-mailom.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím Vás, môj klient má príjmy z CR do augusta, potom má živnosť. Má potvrdenie o príjme z CR následovné:
    Úhrn zučtovaných príjmov zo závislej činnosti 64 673,- Kc
    Úhrn poistného 22 634,- Kc
    Základ dane 87 307,- Kc
    Moja otázka: Prečo sa príjem sčíta s poistným? Vďaka za rýchlu odpoveď.

    Prosííím, poraďte, je to súrne.
    Naposledy upravil mondes : 30.03.09 at 09:00

    Kukuč je offline (nepripojený) Kukuč

    Kukuč
    Kam poslať daňové vyplnené české, keď do konca septembra pracoval klient v Ostrave. Vyšiel mu dosť veľký preplatok. Potom pracoval až do konca roka pracoval v SR. Daňové podal aj na Slovensku. Jedná sa mi len o poslanie toho českého, ale kam ...... keď tam už nebýva. Ďakujem
    [quote=VladoaKatka;1005434]
    andreabiresova Pozri príspevok
    Veľa času už nemáš, skús tie údaje trebárs napočítať aj z výplatných pások, ale najideálnejšie by bolo vyžiadať zaslanie potvrdení e-mailom.
    :-) bolo to vyriesene..pomohol mi aj ten priklad co ste mi poradili...a potvrdenie na dlhe presviedcanie poslali faxom - chvalabohu....dakujem vam

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Kukuč Pozri príspevok
    Kam poslať daňové vyplnené české, keď do konca septembra pracoval klient v Ostrave. Vyšiel mu dosť veľký preplatok. Potom pracoval až do konca roka pracoval v SR. Daňové podal aj na Slovensku. Jedná sa mi len o poslanie toho českého, ale kam ...... keď tam už nebýva. Ďakujem



    Finanční úřad pro Prahu 1
    Štěpánská 28
    112 33 Praha 1

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Kukuč Pozri príspevok
    Kam poslať daňové vyplnené české, keď do konca septembra pracoval klient v Ostrave. Vyšiel mu dosť veľký preplatok. Potom pracoval až do konca roka pracoval v SR. Daňové podal aj na Slovensku. Jedná sa mi len o poslanie toho českého, ale kam ...... keď tam už nebýva. Ďakujem
    A akú výšku dane si započítal v slovenskom DP? Postup mal byť nasledovný:
    - podanie DP v ČR
    - požiadanie Finančního úřadu o potvrdenie o zaplatení dane(Certification on tax payment)
    - podanie DP v SR - zápočet zaplatenej dane v ČR na základe uvedeného potvrdenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.